"Binali Yıldırım, denizciliğimizi erişilebilir bir yapıya kavuşturmuştur"

  • 08.03.2019-01:41
  • - Son Güncelleme 08.03.2019-12:11
  • /
  • 0

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Binali Yıldırım'a "Denizcilik Üstün Hizmet Beratı" töreninde açıklamalarda bulundu.

Salih Zeki Çakır'ın Binali Yıldırım'a  "Denizcilik Üstün Hizmet Beratı" töreninde yaptığı konuşma şöyle:

Beğendiğim bir özdeyişi sizlerle paylaşmak isterim. Bir düşünür derki: İnsanın ömrü, yaşadığı günleri, ayları, yılları değil faydalı hizmetleri kadardır. Bu bağlamda Sayın Binali Yıldırım Beyefendi ülkemize, milletimize ve de denizciliğimize yapmış olduğu çok faydalı hizmetlerinden dolayı minnet ve şükranla anılacaktır. 

Yine kadim kültürümüzde de insani hasletlerin en önemli bir değeri de vefalı olmaktır. Bu anlamda Sayın Binali Yıldırım Beyefendi bütün denizcilik camiamız tarafından denizci dostu olarak büyük bir vefa örneğidir, vefa timsalidir. Her kademede denizcilerimizin sorunlarına muttali olduğunda çok büyük bir titizlik ve gayretle sonuç almak için kendilerine yardım ettiğine bu salondaki pek çok kişi şahit olmuştur. Aynı zamanda denizciliğimizi bir bütün olarak ele alıp çok değerli görüşler ortaya koyarak denizci müteşebbislerinin önünün açılmasına vesile olmuştur.Müteşebbisin güçlüyse, ülken de çok güçlüdür şiarıyla hareket etmiştir. Denizciliğimizin güçlenmesine giden yolda çalışma arkadaşlarını büyük oranda denizci meslek kökenli seçerek, atayarak denizci meslek mensuplarımızın işlerini kolaylaştırmış, denizciliğimizi anlaşılabilir, erişilebilir bir yapıya kavuşturmuştur.

Bir denizci ve denizcilik dostu olarak Sayın Binali Yıldırım Beyefendiye yukarıda çok kısaca değindiğim ve faydalı hizmetlerinden dolayı Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı olarak, üyelerimizin adına teşekkür ediyorum. 

Yine bugüne kadar onlarca, yüzlerce icraatı hayata geçirirken ülkemiz siyasetine, bürokrasisine denizcilik camiamızdan kazandırmış olduğu ve bir     ekip ruhuyla çalıştığı ekip arkadaşlarına da yürekten teşekkür ediyorum. 
Bu vesileyle; bu davetimize icabet eden 26. Dönem Meclis Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz Beyefendiye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Beyefendiye, Müsteşarları Sayın Hasan Naiboğlu, Sayın Suat Hayri Aka, Sayın Özkan Poyraz, Müsteşar Yardımcılarımıza ve bütün Genel Müdürlerimize bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra da yapacaklarından dolayı sektörüm adına çok teşekkür ederim.

Bizler bu akşam burada denizcilerimize bugüne kadar büyük hizmetleriyle destek vermiş olan Sayın Binali Yıldırım Beye takdirlerimizin çok küçük bir nişanesi olarak denizcilik tarihine bir not düşmek babında, bir berat takdim edeceğiz. Sizler de inanıyorum ki buna yürekten hüsn-ü şehadet edeceksiniz.

 Yüksek müsaadenizle son olarak şuna vurgu yapmak istiyorum. Güzel ülkemizin güzel başkenti Ankara fakat denizciliğimizin başkenti İstanbul…İstanbul’a denizci bir başkan çok yakışacaktır ve inşallah tarihinde bir ilk olacaktır. Denizci ülkemizin denizci başkenti İstanbul, denizci başkanıyla ve sektörümüzün destekleriyle, sayılı dünya denizcilik merkezleri arasına girecektir, eminiz. İstanbul’umuz bütün denizci kurum ve kuruluşlarıyla bu potansiyele sahiptir. Londra, Oslo, Singapur ve New York örneklerinde olduğu gibi. Rabbim hep birlikte ülkemizin maddi ve manevi değerlerini yüceltmeye çalışarak şehitlerimize ve gazilerimize layık olmayı bizlere nasip etsin. Bu vesileyle Regaip Kandiliniz mübarek olsun. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

TURKDENİZ.COM


Son Haberler

;