Ukrayna, Karadeniz'e 2 deniz üssü kurmaya başladı

  • 20.10.2020-01:04
  • - Son Güncelleme 20.10.2020-01:04
  • /
  • 0

 Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 25 Ekim’de ülkesinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili halkı sandığa çağırırken Ukrayna ordusuna en büyük yatırımın 2020 yılında gerçekleştiğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Donbas Bölgesi’nin ülkeye tekrar geri kazandırılması için yeni yasa paketi hazırladıklarını söyledi. Genel af konusunun da bu yasa paketinin içinde olacağını söyleyen Zelenskiy, “Donbas’ın yeniden entegrasyonu için bir geçiş yasası içerikli yasa paketi hazırlıyoruz. Bu yasanın içinde genel affı içeren de bir yasa olacak fakat bu af yasasından sadece eli kana bulaşmamış kişiler faydalanabilecek” dedi. 

Ülkesinin 2020 yılında savunma sanayine rekor bir yatırım yaptığını söyleyen Zelenskiy, “2021 yılında savunmada fon kesintisi olmayacak. 2020 yılında orduya yatırımların Ukrayna tarihinin en büyüğü oldu. Korona virüs döneminde orduya bütçeyi 1 gravna dahi azaltmadık” dedi. 2020 yılındaki orduya ayrılan bütçenin 4 milyar 120 milyon dolar olduğunu aktaran Zelenskiy 2021 yılında bu rakamın düşmeyeceğini ifade etti. Ülkesinde ordu yatırımlarına devam edildiğini söyleyen Zelenskiy, “ülkenin güvenliği için orduya yatırım ve yeni kritik çalışmalar devam ediyor. Karadeniz’de, Ukrayna’nın güvenliği için 2 adet deniz üssü inşası başladı” dedi.


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;