1.500 yolcu ve 440 araç kapasiteli yeni feribot (RoPax) tasarımı yayınlandı

  • 05.09.2019-10:44
  • - Son Güncelleme 05.09.2019-10:44
  • /
  • 0

Danimarkalı gemi tasarımcısı Knud E Hansen, 1.500 yolcu ve 440 araç kapasiteli, roll-on / roll-off yolcu (RoPax) feribotu için yeni bir tasarım yayınladı.

154m uzunluğundaki gemi ayrıca kamyon ve treyleri için de yer sunuyor.

Konsept gemi de yolcular için ise,112 en-suite kabin, 2 salon, 1 internet kafe, self-servis restoran, bar, resepsiyon, alışveriş alanı bulunuyor.

Feribotta ayrıca 41 tek kişilik kabinler, yemek alanları ve diğer dinlenme tesisleri de dahil olmak üzere çok sayıda olanak yer alıyor. Ayrıca üst güvertede bir de helikopter pisti yer alıyor.

25k'de seyir yapabilen gemi, dünyanın her yerine yelken açabiliyor.

Yeni tasarım RoPax feribotu, yaklaşık 48 MW'lık güç üreten ve deniz dizel yağı (MDO) ile beslenen dört motorla donatıldı.

Tasarımcı Knud E Hansen'e göre feribot, dizel-elektrik tahrik sistemi nedeniyle düşük hızlarda bile neredeyse en yüksek motor gücünde performans ortaya koyuyor.

Ayrıca limanda sıfır emisyona olanak tanıyan geminin demir gücü gereksinimlerini desteklemek için büyük bir batarya bankası kuruldu.

EuroClass A Tipi gemi olarak onaylanan gemi, tamamen 'denizde can güvenliği' (SOLAS) uyumlu.

Knud E Hansen açıklamasında, geminin tasarımının, deniz mimarları, deniz mühendisleri ve tasarımcılarla işbirliği içerisinde geliştirildiğini söyledi.

Geminin tüm iç tasarımı ise Design Studio B33 tarafından oluşturuldu.

KAYNAK: MARBOX.COM.TR


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Son Haberler

;