Adil Karaismailoğlu, İMEAK DTO Temmuz ayı Meclis Toplantısına katıldı

  • 02.07.2020-06:44
  • - Son Güncelleme 05.07.2020-02:44
  • /
  • 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısına katıldı.

Adil Karaismailoğlu, Piri Reis Üniversitesinde yapılan Meclis Toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Denizcilik sektörünün geleceği için eğitime büyük önem verdiklerini dile getiren Adil Karaismailoğlu, Deniz Ticaret Odası'nın bu yıl ilkini düzenlediği ''Denizci Millet, Denizci Ülke Yarışması'nın gelecek yıllarda da sürdürüleceğini müjdelemek isterim" ifadelerini kullandı.

Adil Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemini bir adım daha ileriye taşıyarak Marmara Denizi'nin tamamının gemi trafik hizmetleri kapsamına alınması amacıyla çalışmalara başladık. Mevcut sisteme ilave edilecek 5 adet trafik gözetleme istasyonu vasıtası ile iki yeni hizmet sahası daha oluşturulacaktır. Yapılan bu çalışma ile Türk boğazlarının tamamını kapsayan bir gemi trafik hizmetleri sistemine sahip olacağız. Sistemin kontrol ve yönetimi, Tekirdağ Marmara Ereğlisi'nde bulunan Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi'mizde kurulacak bir birim tarafından sağlanacaktır. Türk boğazlarında seyir emniyetine katkıda bulunulması amacıyla Bakanlığımız tarafından verilen römorkörcülük hizmetinin kapasitesini artırmaktayız. 4 adet acil müdahale römorkörünün ihalesi yapılmış olup ilk kaynak töreni ile 2 römorkörün inşasına başlanmıştır. Bu yatırımlarımız artarak devam edecek olup bu amaçla 6 adet kılavuzluk hizmet botunun da ihalesini yaptık ve inşa projelerini başlattık. "

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ile Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na konuşmasının ardından hatıra objesi takdim etti.

Adil Karaismailoğlu, meclis toplantısının sonunda 'Denizci Millet Denizci Ülke' Fikir/Proje yarışmasında birinci olan Fatih Yıldızhan'ın ve ekibinde yer alan Yasemin Yıldızhan'a ödülünü verdi.

TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;