Denizcilik sektörü Deniz Ticaret Odasının iftar programında bir araya geldi

  • 10.05.2019-10:24
  • - Son Güncelleme 10.05.2019-10:25
  • /
  • 0

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türk Armatörleri Birliği ve S.S. Gemi Armatörleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ortaklığıyla iftar organizasyonu düzenlendi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türk Armatörleri Birliği ve S.S. Gemi Armatörleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ev sahipliğinde geleneksel iftar programı gerçekleştirildi.

Büyük Kulüp’te yapılan programa denizcilik sektörü paydaşları yoğun katılım gösterdi.

Programa İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türk Armatörler Birliği ve S.S Gemi Armatörleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAĞIMIZI UMUT EDİYORUM"

İftar yemeğinin ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran bir konuşma gerçekleştirdi. Tamer Kıran yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Geleneksel hale gelen iftar yemeğimizde Türk denizciliğinin güzide paydaşları ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının huzuruyla dolu bir iftar saatine daha varmış olmanın güzelliği ile oruçlarınızın kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Geçen yıllar ile birlikte artık geleneksel hale gelmiş olan iftar yemeği organizasyonumuzu gelecek yıllarda da aynı şekilde devam ettireceğimizi umut ediyor. Bu birlik ve beraberlik içinde nice başarılı işlere imza atacağımızı ve sektörümüzü her geçen gün daha da güçlendireceğimizi umut ediyorum.

"İFTAR ORGANİZASYONLARINI GELECEK YILLARDA DA DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Son dönemlerde özellikle bu şekilde yapılan iftar davetlerinin uygun düşüp düşmediği konusunda çeşitli tartışmalar yapılıyor. Herkesin kendine göre düşüncesi var, hepsine saygı duyuyoruz. Biz de bu konuyu çok tartıştık açıkçası çok düşündük. Buradaki kalabalığı görünce, sohbeti görünce görüyorum ki insanlar zaman zaman da olsa bu şekilde bir araya gelme ihtiyacı hissediyorlar. Buna vesile olduğumuz için bu işi doğru yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah gelecek yıllarda da iftar davetlerine devam etmeyi arzu ediyorum. Yoksa sosyal sorumluluk açısından tabii ki bizler de aynı konularda hassasız ama bu şekilde de böyle bir kalabalığı bir araya getirdiğiniz zaman böyle güzel bir ortamı yaratmanın verdiği keyif, mutluluk bir başka…

"DENİZ VE DENİZCİLİKLE İLGİLİ BİR SORUN KARŞISINDA DTO'YA BAŞVURULACAK SİSTEM İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Göreve başladığımız günden bu yana ‘Denizci Millet, Denizci Ülke’ vizyonumuzla Türk denizcilik sektörünün serbest ve iyi rekabet ortamında gelişmesi, uluslararası rekabet gücünün artması ve ülke kalkınmasına katkıda bulunması için var gücümüzle çalışıyoruz. Toplumun bütünü deniz ve denizcilikle ilgili bir sorunla karşılaştığında bir istek veya şikayetleri olduğunda Deniz Ticaret Odasına başvuracakları bir sistem oluşturmak için kurum ve kuruluşlarla iş birliğimizi devam ettiriyoruz. Sektörümüzde yaşanan sorunların çözüme kavuşabilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.

"AKIL ALMAZ BİR DEĞİŞİM ÇAĞINDAYIZ"

Dünya ticaretinin büyük bir bölümü deniz yolu ile yapılmakta. Buna bağlı olarak denizcilik sektörü hızla değişmekte ve çağımızın gereği olarak dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler sektörümüz tarafından yakinen takip edilmektedir. Sektörümüzde yakın bir gelecekte bu gelişmelerin olumlu sonuçlarının görüleceği aşikardır. Akıl almaz bir değişim çağındayız ve bu değişime ayak uydurmak zorundayız. Her zaman söylediğimiz gibi dünyanın bu hızına ya yetişeceğiz ya yetişeceğiz. Bu yüzden yolumuzu çizmeli ve bu yolu çizerken de elimizden gelen her türlü çabayı göstermeliyiz. Bizler Deniz Ticaret Odası olarak bu yönde yapılan her türlü çalışmanın yanında olacağız."

TURKDENİZ.COM


Son Haberler

;