Ferit Şahenk, Galataport Projesi'nin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu

  • 07.03.2019-04:20
  • - Son Güncelleme 07.03.2019-04:20
  • /
  • 0

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, İMEAK Deniz Ticaret Odası Mart ayı Meclis Toplantısında Galataport Projesi’nin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ferit Şahenk, Galataport Projesi'nin ülke turizmine önemli katkıları olacağını söyledi. Şahenk, Deniz Ticaret Odası Mart ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada Galataport Projesi'nin dünyada eşsiz bir proje olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Tamamlandığında İstanbul’umuzun simgesel değerlerinden olacak olan Galataport’a iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyum. Galataport yatırım sürecimiz tüm hızıyla devam ediyor. Doğuş Grubu olarak ülkemize sonsuz inancımız ve güvencimizle amacımız Türkiye adına değer yaratmak. Yatırım yaptığımız tüm sektörlerde istihdam sağlamak, dünya çapında markalar yaratmak ve ülkemizi temsil etmek hedeflerimiz arasında yer alıyor. Galataport Projesi grubumuzun hedefleriyle birebir örtüşüyor. Bizim için bu projedeki en mutluluk verici unsur yaklaşık 200 yıldır kamuya kapalı olan rıhtımın halkımıza açılacak olmasıdır. Projemiz İstanbul’umuzun kruvaziyer turizmindeki rolü açsından da son derece önemli… Proje barındırdığı birçok faaliyet alanıyla ülke turizmine katkıları olacak bir girişimdir.

"Dünyada örneği olmayan bu eşsiz projenin memleketimize hayırlı olması en büyük temennimizdir"

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlanmasını hedeflediğimiz Galataport’ta 4500 kişiye istihdam sağlanacaktır. Yıllık 25 milyon kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Projemiz restoranlar, cafeler ve uluslararası birçok mağazaya ev sahipliği yapacak. Kültür sanat üssü haline gelecek Galataport’ta bu anlamda farklı projeler de düşünüyoruz. Dünyada örneği olmayan bu eşsiz projenin memleketimize hayırlı olması en büyük temennimizdir.

TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Son Haberler

;