Japon şirketler elektrik gemileri ticarileştirmek için konsorsiyum kurdu

  • 26.05.2020-03:54
  • - Son Güncelleme 26.05.2020-03:54
  • /
  • 0

Japon şirketleri, sıfır emisyonlu elektrikli gemilerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için güçlerini birleştirdi.

Konsorsiyum Asahi Tankeri, Idemitsu Kosan, Exeno Yamamizu Corporation, Mitsui OSK , Tokio Marine & Nichido Sigorta, Tokyo Electric Power Company ve Mitsubishi Corporation'dan oluşuyor.

Konsorsiyum,elektrikli gemilerinin kıyı taşımacılığındaki acil sorunları çözme potansiyelini yerine getirmeye odaklandı.

Japonya'da deniz taşımacılığı, deniz işgücünün ve gemilerin yaşlanması nedeniyle denizcilerin sıkıntısı da dahil olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıya. 

Ayrıca, deniz taşımacılığı endüstrisinin Japonya'nın iklim değişikliğine yönelik önlemlerinden biri olarak sera gazı emisyonlarını da azaltması gerekiyor.

Büyük kapasiteli lityum iyon pillerle çalışan yeni gemilerin, Mart 2022 ile Mart 2023 arasında sırayla teslim edilmesi planlanıyor.

Elektrifikasyon, çevre, ekonomi, verimlilik ve evrim olmak üzere beş temel unsur içeren “e5tasarımına dayan gemiler Tokyo Körfezi'nde deniz yakıt tedarik gemileri olarak kullanılacak.

TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;