KOSDER, Expomaritt'de büyük ilgi gördü

  • 09.04.2019-09:41
  • - Son Güncelleme 09.04.2019-09:51
  • /
  • 0

Exposhipping Expomaritt İstanbul 15. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı’nda firmaların yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları da büyük ilgi gördü.

Organizasyonda dikkat çeken Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) stantı yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler ve firma temsilcileri tarafından büyük ilgi gördü.

 G-126 numaralı alanda yer alan KOSDER, üyeleriyle bir araya gelmenin yanında denizcilik sektörünün her alanından davetlileri ağırladı.

KOSDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Pınar Kalkavan Sesel, fuar hakkında Turkdeniz.com’a özel açıklamalarda bulundu.

"Standımız yoğun bir süreç geçirdi"

Fuarda KOSDER standının yoğun ilgi gördüğünü belirten Zeynep Pınar Kalkavan Sesel: Yurtiçi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler, katılımcı firmalar ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldiler. Bizler de hem destekçisi hem de katılımcısı olduğumuz bu uluslararası organizasyonda KOSDER olarak yerimizi aldık. Fuarın başlangıcından bitişine kadar standımız yoğun bir süreç geçirdi. Başta Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanımız Sayın Salih Zeki Çakır ve Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tamer Kıran olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisini KOSDER olarak ağırlama imkânı bulduk. " şeklinde konuştu.

"Olabildiğince sorunları dinlemeye çalıştık"

Fuarların ticari işlevlerinin yanında sektöre katma değer sağlama ve problemlerin çözüme kavuşturma adına da önemli olduğuna dikkat çeken Sesel sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bizler de bu zaman diliminde yüz yüze yaptığımız görüşmelerde olabildiğince sorunları dinlemeye ve gelecekte yapacağımız faaliyetleri ziyaretçilerimize anlatarak onlarla fikir alışverişinde bulunmaya çalıştık. Aldığımız olumlu geri dönüşler bizleri memnun etmekle beraber yapacağımız çalışmalara da yön verecek nitelikte. Umarım bu platformlar denizciliğimizi en kısa sürede istenilen noktaya getirmemiz adına fayda sağlayacaktır.”

"Sektörümüzün önde gelen temsilcileri derneğimizin takipçisi olacaklarını belirtti"

Dernek Müdürü Tibet Özay ise ziyaretçilere KOSDER'in faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptıklarını ifade ederek: "Standımıza her ne kadar idari personelimiz sürekli bulunsa da Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte ziyaretçilerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Sektörümüzün önde gelen temsilcileri standımıza yaptıkları ziyaretlerde KOSDER'in bütün faaliyetlerinin takdire şayan olduğunu bizlere ifade ettiler ve bundan sonra da derneğimizin takipçisi ve destekçisi olacaklarını belirttiler." ifadelerini kullandı.

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

KOSDER (@kosder_medya)'in paylaştığı bir gönderi (5 Nis, 2019, 9:30öö PDT)

"Sektörde yeni bir çığır açtık"

KOSDER'in sektörde yeni bir çığır açtığını vurgulayan Özay, özellikle derneğe üye olan ya da olmayan tüm firmaların KOSDER'den İnsan Kaynakları, teknik ve operasyonel konularda danışmanlık hizmeti almalarının bunun göstergesi olduğunu söyledi.

Özay son olarak: “Fuarın İstanbul merkezden uzak bir ilçede olmasına rağmen bu kadar çok katılımın olması sektörümüze olan ilginin en büyük göstergesidir. Umarız Türk denizciliği bundan sonraki organizasyonlarda da azami verimi alacaktır.” diye konuştu.

TURKDENİZ.COM


Son Haberler

;