'Osmanlı Donanmasında Kadırga ve Kalyonlar' temalı sergi açıldı

  • 10.04.2019-09:32
  • - Son Güncelleme 10.04.2019-09:40
  • /
  • 0

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 'Sırdan Sırmaya Donanma-yı Hümayun Osmanlı Donanmasında Kadırga ve Kalyonlar Temalı Çini ve Geleneksel El Nakışları' Sergisi açıldı.

Sırdan Sırmaya Donanma-yı Hümayun Osmanlı Donanmasında Kadırga ve Kalyonlar Temalı Çini ve Geleneksel El Nakışları Sergisi açıldı.

Açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden Mehmet Zeki Başyemenici, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Öğretim Görevlileri, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından konuşmacılara plaketler ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Açılış kurdelasının kesilmesiyle birlikte sergi açılmış oldu.

Sergide, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde hazırlanan Osmanlı Donanmasında Kadırga ve Kalyonlar temalı çini ve el nakışları sergilendi.

Davetliler çini ve el nakışlarını ilgiyle inceledi.


Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan sergi 15 Eylül’e kadar ziyarete açık olacak.

Ziyaretçiler Sırdan Sırmaya Donanma-yı Hümayun Osmanlı Donanmasında Kadırga ve Kalyonlar Temalı Çini ve Geleneksel El Nakışları Sergisi'ni İstanbul Üniversitesi II. Beyazıd Hamam Kültürü Müzesi'nde ziyaret edebilecekler

TURKDENİZ.COM
 


Son Haberler

;