Rus nükleer denizaltı kazasında ölen denizciler Toprağa verildi !

  • 07.07.2019-01:03
  • - Son Güncelleme 07.07.2019-01:03
  • /
  • 0

Barents Denizi'nde, Rus nükleer denizaltı kazasinda hayatını kaybeden 14 asker St. Petersburg'da Topraga verildi.

Ölen Denizci askerler, Serafimov mezarlığında düzenlenen törenle Kursk denizaltında ( 14 Ağustos'ta 2000 tarihinde yaşanmıştı ) ölenler için dikilen anıtın yanına gömüldü.Cenazeye Rus askerlerin Aileleri ve yakınları, Rus Donanma komutanları ve çok sayıda kent sakini katıldı.


Cenaze töreninde konuşan Rus askeri yetkili , nükleer denizaltın'da ölen 14 askerimiz büyük kahramanlık gösterdi, küresel ölçekte bir felaketi önledi açıklamasını yaptı.

Yaşanan kaza sonrası Rus yetkililer açıklamalarında, suların derinliğini ölçmekle görevlendirilmiş mürettebatı taşıyan denizaltı aracındaki 14 denizcinin, yangından dolayı salınan zehirli gazları solumaları nedeniyle hayatlarını kaybettiklerini söylemişti.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 denizcinin hayatını kaybettiğinin açıklanmasından hemen sonra tüm programlarıını iptal edip Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile acil bir toplantı gerçekleştirmişti. Rusya lideri, ölen denizcilerin 'ordu ve devlet için çok büyük bir kayıp olduğunu' söylemişti.

KAYNAK: MARBOX.COM.TR


Son Haberler

;