Salih Zeki Çakır'dan Kanal İstanbul açıklaması

  • 09.01.2020-08:45
  • - Son Güncelleme 10.01.2020-09:23
  • /
  • 0

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Deniz Ticaret Odası Ocak ayı Meclis toplantısında Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Salih Zeki Çakır, proje için sabırlı olunması gerektiğini söyledi.

Salih Zeki Çakır'ın açıklamaları şu şekilde: "Geldiğimiz konum itibariyle ülkemizde gerçekten çok etkili, iyi işleyen, özellikle seçim sistemine bağlı demokrasi var. Herkes her istediği görüşü burada da olduğu gibi söyleyebiliyor ve söylediniz. Ben de bu süreci yakından takip ediyorum. Konuşulmayan, bilinmeyen bu hususta hiçbir şey yok. Bir devlet politikası var. Üç beş kişinin veya tek kişinin keyfi bir kararı değil. Bunun altında çok ciddi bir çalışma var. Onlara saygı duymak lazım. Karşı görüşü olanlara da saygım var. Ak diyen var, kara diyen var. Kara diyenlere de saygılıyız ak diyene de. Ama bunun altında işleyen bir süreç var. Bu bir süreç ve devam ediyor. Çıkmış bir ÇED Raporu var. O süreçte ÇED Raporuna olumlu oy veren bütün o çalışmaları yapanlara ‘Hiçbir şeyden anlamıyorsunuz’ mu diyeceğiz? Bunları sabırla gözleyelim, süreci bekleyelim ama konuşulsun da. Çok marjinal bir görüş varsa o da konuşulsun."

"DEVLET, MUHAKKAK EN İYİSİNİ BURADAN ÇIKARTACAKTIR"

 Meslek odalarının, üyelerinin ali menfaatleri yönünde çalışmaları var. Bu işe olumlu bakan var, bakmayan var. Bunu bir ortak karar haline nasıl getirebiliriz mecliste? Bence mümkün değil. Kişisel görüşler ve yaklaşımlar var, armatörlerin bakışı var, kılavuz kaptanların bakışı var. Konuşulmayan tartışılmayan bir şey yok. Sabredelim, süreci görelim. Uzun bir süreç. Devlet muhakkak iyisini buradan çıkartacaktır. İnşallah ülkemiz ve denizciliğimiz için hayırlısı olur.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;