TURMEPA’nın deniz eğitimlerine HP Türkiye’den destek

  • 14.09.2020-10:02
  • - Son Güncelleme 14.09.2020-10:02
  • /
  • 0

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın denizlerdeki plastik kirliliğine karşı verdiği mücadelede önemli bir yer tutan çevre ve deniz eğitimleri, uzaktan eğitim sürecinde dijital ortama taşınarak online platformlarda devam ediyor.

TURMEPA’nın çocuklara yönelik gerçekleştirdiği eğitimlere HP Türkiye de destek verdi ve dernek bu destekle plastik atıkların geri dönüşümünün önemine dikkat çeken bir kısa film hazırladı. Kısa film HP çalışanlarının çocuklarına verilecek denizel eğitimlerde de kullanılacak.

Her yıl dünya çapında 300 milyon ton plastik üretiliyor ve bu plastiklerin yarısı tek kullanımlık olmakla beraber yaklaşık yüzde 90’ı da geri dönüştürülmüyor. COVID-19 nedeniyle kullanımı daha da artan ambalajlar, üretilen atıkların ciddi bir kısmını oluşturuyor. Aynı zamanda gezegenimizin ve insanların sağlığını da olumsuz etkiliyor. 2025’e kadar tek kullanımlık plastik paketleri 2018 yılına göre yüzde 75 oranında azaltmayı hedefleyen HP, TURMEPA ile işbirliği kapsamında çalışanları ile denizlerdeki plastik kirliliğine de dikkat çekecek.

HP çalışanları International Coastal Cleanup - Uluslararası Kıyı Temizliği Günü’nde TURMEPA’nın belirlediği yönergeye uygun olarak yaşadıkları çevrede atık toplama etkinliği yaparak çevresel farkındalığın artırılmasına katkıda bulunacak.

Kaynak: Dünya Gazetesi


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;