Türk Gemisi, Hollanda'da Arama Kurtarma Operasyonuna katıldı

  • 04.10.2019-04:15
  • - Son Güncelleme 04.10.2019-04:16
  • /
  • 0

Hollanda Sahil Güvenlik Ekiplerinin Arama - Kurtarma tatbikatına Türk işletmesindeki gemi de dahil oldu.

Oras Denizcilik Şirketi'ne bağlı Harmony S Gemisi, Hollanda Sahil Güvenlik ekiplerinin tatbikatına katıldı.

Kuzey Denizi'nde Dover Kanalı girişinde seyir halinde olan Harmony S Gemisi'ne Hollanda Sahil Güvenlik Ekiplerinden çağrı geldi. Yapılan çağrıda geminin rotasını değiştirerek tatbikata dahil olması istendi.

Kaza veya olumsuz bir durum olması halinde Hollanda Sahil Güvenlik birimlerinin tüm sorumluluğu aldığı beyan edildikten sonra, işletmenin de bilgisi dahilinde Harmony S Gemisi'nin kaptanı rotasını değiştirerek tatbikat bölgesine doğru yöneldi.

Bu sırada tatbikat sırasında olumsuz bir durum olma ihtimaline karşılık yangın söndürme ve ilk yardım malzemeleri hazır hale getirildi.

Geminin tatbikat bölgesine gelmesinin ardından helikopterden üç kişi gemiye indi.

 

Helikopter, bölgeden ayrıldıktan bir süre sonra tekrar geminin üstüne gelerek indirilen üç kişiyi tekrar helikoptere aldı. Böylelikle Arama-Kurtarma Operasyonu'nun gemiye adam indirme ve gemiden adam alma operasyonu başarıyla tamamlanmış oldu.

Hollanda Sahil Güvenlik birimleri, Harmony S Gemisi'nin kaptanı Ahmet Said Atasoy ve tüm gemi mürettebatına tatbikata katılım gösterdikleri için teşekkür etti.

Harmony S Gemisi, geçtiğimiz aylarda da Akdeniz'de 13 göçmeni kurtarmıştı.

İŞTE O ANLAR...

 

 

 

Benzer tatbikatlar denizlerde yaşanabilecek olumsuz ve ağır hava-deniz şartlarında Sahil Güvenlik ve gemi personellerinin koordine bir şekilde hareket etmesi açısından büyük önem taşıyor.

 

KAYNAK: TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Son Haberler

;