Tuzla Boat Show kapılarını ziyaretçilerine açtı

  • 05.10.2019-08:10
  • - Son Güncelleme 05.10.2019-08:14
  • /
  • 0

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) sponsorluğunda, Uluslararası GİSBİR Boat Show Tuzla Fuarı ziyaretçilerine kapılarını törenle açtı.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) sponsorluğunda, Uluslararası GİSBİR Boat Show Tuzla Fuarı ziyaretçilerine kapılarını törenle açtı. 

Türk Deniz Medya ve MARBOX'un medya sponsorları arasıda yer aldığı ve Türkiye’nin deniz üzerindeki tek fuarı olan fuarın açılış gününde, Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, GİSBİR Başkanı Murat Kıran, Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cem Seven, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli açılış kurdelasının kesilmesi törenine katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Dördüncü bot şov açılışındayız. Ben özellikle Tuzlamız adına hayırlı olmasını diliyorum. Hem fuar organizasyonunda emeği geçenlere, özellikle Gemi İnşa ve Sanayicileri Birliği ve yat sektöründe olan bütün arkadaşlarımıza ve bütün sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum, çünkü Tuzla kazanıyor. Tuzla’ya gelen 160’dan fazla tekneler olmak üzere marinamızda düzenlenen bu organizasyon Tuzla’mıza ciddi bir değer katıyor” dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Salih Zeki Çakır'ın konuşması ise şu şekilde: Denizciliğimizin başkenti İstanbul. Tuzla da denizcilik faaliyetlerinin yoğunlaştığı bir ilçemiz. Gemi inşa, bakım, onarım, yan sanayii, denizcilik eğitimi, deniz turizmi ve bir eksiği tamamlanmış oldu, son birkaç senedir yapılan fuar organizasyonları. Bu anlamda gittikçe potansiyeli artan bir ilçemiz. Ancak daha gidecek çok yol var. Türkiye ekonomisinin 2023 hedeflerinde dünya ekonomileri arasında ilk 10'a girme hedefi var. Bu, bana göre denizciliğin de başarılarıyla tamamlanacak bir süreç olacaktır. Biz ilk 10 ekonomi arasına gireceksek Türk denizciliği de dünya sıralamasında ilk 10'a girmek durumundadır. Ülkemizin zenginleşmesinin en önemli itici güçlerinden bir tanesi denizciliktir. Katma değeri, istihdam açısından son derecek yüksek. Eskilerin deyimiyle istihdam açısından bir koyulup üç alınan bir sektör. Bu sektöre ne kadar yatırım yapılsa, ne kadar teşvik edilse azdır. 

'Koster Yenileme Projesi'nde inşallah kısa zamanda başarılı oluruz'

Yıllardır bu bölgeye de çok faydası olacağını düşündüğümüz, yan sanayimize 100 gemiyle başlayabileceğimiz 'Koster Filosu Yenileme Projesi' var. Bu proje belli ekonomik, siyasi ve başka sebeplerden geciken bir proje ama Deniz Ticaret Odası olarak sürekli gündemde tuttuğumuz ve hayata geçirilmesi için uğraştığımız bir proje. Tuzla'mız için de çok fayda sağlayacak bir proje. İnşallah kısa zamanda başarılı oluruz.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Son Haberler

;