İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne Eğitim Havuzu’nun Bakım ve Onarımı için DTO tarafından bağış yapıldı

  • 20.11.2020-06:51
  • - Son Güncelleme 21.11.2020-12:22
  • /
  • 0

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi’nin Eğitim Havuzunun bakım ve onarımı için İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından bağış yapıldı.

Yapılan bağış nedeniyle İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde bağış töreni yapıldı.

Törene, İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, DTO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Öğretim Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt: “İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın İTÜ Denizcilik Fakültemize ihtiyaç doğrultusunda temin edeceği finansal destek için Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanına, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanına, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine şükranlarımı arz ederim. “ ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt’ün ardından kürsüye çıkan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ise: “Oda olarak ülkemizin denizcilik sektöründe söz sahibi olabilmesi amacıyla eğitim kalitesini artırmak için yapılacak çalışmalara büyük önem ve destek veriyoruz. Eğitime destek çalışmalarımız kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız ile Ağustos ayında dört Denizcilik Meslek Lisemiz için Mesleki Eğitim İş birliği Protokolü imzaladık. Yüksek öğretimde odamızın imkanları ile kurulan Piri Reis Üniversitesimiz başarıları ile göğsümüzü kabartıyor. Ayrıca birçok üniversitemize de katkı sağlamaya devam ediyoruz. Protokol ile İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’ne ait eğitim havuzunun bakım-onarım ve tadilat işlemlerinde kullanılması amacıyla Deniz Ticaret Odası olarak üniversitemize önemli bir katkı sağlıyoruz. Protokol kapsamında inşa edilecek havuzun adının İMEAK Deniz Ticaret Odası Uygulamalı Eğitim Havuzu olmasından mutluluk duyuyoruz. Denizcilik eğitimi için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Törende son olarak kürsüye çıkan İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu: “Bu protokol için Yönetim Kurulu Başkanımıza, Meclis Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize ve meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Birlikteliğimizin daim olmasını ve bundan sonrasında yapacağımız çalışmaların devam etmesini diliyorum. “ dedi.

Konuşmaların ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi’nin Eğitim Havuzunun bakım ve onarımı için yapılan bağış protokolü imzalandı.

İmza törenin İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran: “3 Milyon TL’lik bağışı Yönetim Kurulu kararı ile 4 Milyon TL’ye çıkarttık” ifadelerini kullandı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu da yapılan jest karşısında teşekkürlerini sundu.

Tören, protokol üyelerinin İTÜ Denizcilik Fakültesi eğitim havuzu binasını gezmesi ile sona erdi.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM


Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
;