Ünlü danışmanlık şirketi denizcilik sektörünün geleceğini yorumladı

  • 11.07.2019-09:36
  • - Son Güncelleme 11.07.2019-09:36
  • /
  • 0

Denizcilik Danışmanlığı şirketi Drewry, denizcilik sektörü ile ilgili tahminlerini açıkladı.

Tahmin edilen zayıf küresel ekonomik büyüme, kuru dökme yük ve konteyner sektörlerinden daha fazla rekabet ve gemilerin hurdaya ayrılması oranının azalması nedeniyle tahminlerde küçülmeye gidildi.

Çin çelik üretimini etkilemeye devam eden ticaret savaşı ile birlikte kuru dökme demir cevheri hacimlerine yönelik beklentiler 2019 yılının ilk yarısında zayıfladı. Aynı tarifelerin çelik kargolarını etkileyeceği endişesi de hakim.

Danışmanlık şirketi Drewry'den yapılan açıklamada: "Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ticaret son bir yılda azaldı ancak Avrupa ve Çin'in dışında Uzak Doğu'ya yapılan ithalatta artma meydana geldi. Yılın ilk yarısında kuru dökme ve genel kargo hacminin orta vadede yıllık ortalama yüzde 2 oranında artmasını bekliyoruz. Ticaret savaşlarında dünya genelinde popülist politikaların artması ve Çin ekonomisinin yavaşlaması nedeniyle belirsizliğin devam etmesi nedeniyle tüm kuru kargo sektörleri talebin artmasını etkiledi bu da mevcut kargo için daha fazla rekabet analamına geliyor" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan şirket, 2019 yılının ilk yarısında küresel deniz ticaret filosunun sektördeki belirsizlikten dolayı yaşlı gemilerin çalışmaya devam etmesi nedeniyle sadece yüzde 0.3 büyüdüğünü belirtti.

KAYNAK: MARBOX.COM.TR


Son Haberler

;