AHMET ARSLAN: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ, KIYMETİ ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILAN İHRACAT KAPIMIZDIR"

AHMET ARSLAN: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ, KIYMETİ ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILAN İHRACAT KAPIMIZDIR"

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, TBMM Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Arslan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aralık ayı Meclis toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

TBMM Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Arslan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aralık ayı toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi.

Arslan yaptığı konuşmada:

"Denizcilik, ülkemizin tarihinin başlangıcıdır. İnsana hizmet anlayışımız ve ileri teknolojilerin üretildiği Ar-Ge merkezimizdir. Son dönemde kıymeti çok daha iyi anlaşılan ihracat kapımızdır. Milli üretimiyle Türkiye’nin fırsat sektörüdür.

Bu yılda bize gösterdi ki, denizcilik sektörü ülkemiz adına lider sektörlerin başında gelecek. İnsanımızın refahını yükselten sektör, küresel olarak ticaretin üssü olacak.

Denizci millet, denizci ülke vizyonuyla; denizciliğimizin ileriye gitmesi için ortak hedefler doğrultusunda adımlar atmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin pruvası netadır.

Denizcilerimizin talepleri ya da küresel gelişmeler bağlı olarak denizcilerimizin yeni sorun ve ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bunların çözümü konusunda birçok kamu kuruluşu ortak çalışıyor. 

Gerek Deniz Ticaret Odamız gerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız bulundukları noktalarda koordinasyon makamı gibi birlikte çalışıyor ve çözümler üretiyorlar. Bundan sonra da bu düstur devam edecek. Bu süreçte, bizlere büyük işler düşüyor.

Sektörün ihtiyaçlarının tespiti ve birlikte çözümü için bizlerden destek almaktan çekinmeyiniz. Sizlere her konuda destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.Ahmet Arslan'a konuşmasının ardından, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından günün anısına hatıra objesi takdim edildi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM