ANTALYA'DA LÜKS YAT VE TEKNELERİN BULUNDUĞU TERSANEDE ÇIKAN YANGIN 3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

ANTALYA'DA LÜKS YAT VE TEKNELERİN BULUNDUĞU TERSANEDE ÇIKAN YANGIN 3 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Lüks yat ve teknelerin üretim yapıldığı tersanede büyük hasar meydana geldi.

adscode

Antalya'da Serbest Bölge'deki tekne üretim Damen Tersanesi'nde çıkan yangın, tekne yapımında kullanılan kimyasal maddelerin de yanması nedeniyle yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Lüks yat ve teknelerin üretim yapıldığı tersanede büyük hasar meydana geldi.

Konyaaltı ilçesi Serbest Bölge'de faaliyet gösteren bir tekne üretim tersanesinde yangın çıktı. Bir anda gökyüzünü siyah dumanlar kaplarken, bölgeye Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğüne bağlı çok sayıda arazöz yönlendirildi. Yangının büyük olması nedeniyle yangın söndürme helikopteri de talep edildi. Belirtilen adrese gelen ekipler alevlere müdahalede bulundu. Çalışanlar tahliye edilirken, ekipler bölgede güvenlik önlemi aldı.

3 saatte kontrol altına alındı

Tekne yapımında kullanılan kimyasal maddelerin de yanmasından dolayı alevler yaklaşık 3 saat sonra havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ettiği yangında işletmede büyük hasar meydana geldi.

Yanan tersanenin hemen yanındaki firmada çalışan Cihat Cincik, "İçeride iki tane tekne yandı, diğerlerini kurtardılar. Kompozit dediğimiz kimyasal maddeler yandı. Kolay sönmeyen bir madde. Söndürmek güç oluyor. Lüks tekneler, özeldi. Hollanda’ya ticareti yapılıyordu” dedi.