Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden Çanakkale açıklarında yangın çıkan Gallipoli Seaways gemisi ile ilgili açıklama!

Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden Çanakkale açıklarında yangın çıkan Gallipoli Seaways gemisi ile ilgili açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Çanakkale açıklarında alt güvertesinde yangın çıkan Gallipoli Seaways isimli gemi ile ilgili son gelişmeleri duyurdu.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"11.02 2021 saat 13:55 de alınan bilgiye göre Tuzla'dan 10.02.2021 tarihi saat 2345'de kalkan içinde 22 personel, 4 yolcu ile 221 adet tır ve 25 adet otobüs bulunan GALLIPOLI SEAWAYS isimli Türk bayraklı RO-Ro gemisinde Çanakkale Boğazı Kumkale'ye 36 mil mesafede, alt ana güvertesinde yangın ihbarı vermiş olup olay yerine Kurtarma-10, Kurtarma-4 ve Kıyıemniyeti-6 römorkörleri yönlendirilmiştir.

Saat 14:40 itibariyle GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemi ile ilgili son durum kapalı ana giriş güvertesinde bulunan otobüslerde meydana gelen yangına gemi personelince müdahale edilmektedir. Gemi rotasını Çanakkale Boğaz girişine doğru çevirmiş olup tahliye talebi olmadığını bildirmiştir.

Saat 15:15'da gemi kaptanı le görüşülmüş gemiye karadan müdahale edilmesi için Çanakkale Akçansa Limanına yanaştırılmasına karar verilmiştir. Çanakkale Valiliği ve Enez Kaymakamlığı bilgilendirilerek kara itfaiyesi, ambulans ve güvenlik ile ilgili tedbirlerin alınması için ilgili birimler harekete geçirilmiştir. 

Saat 16:00 itibari ile; geminin Akçansa limanına yanaşma ETA'sı 17:00'dır. Kara itfaiyesi ve diğer ilgili birimler limanda hazır beklemekte olup Liman Başkanlığınca koordinasyon sağlanmaktadır."

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkdeniz (@turkdenizcom)'in paylaştığı bir gönderi

 

TURKDENİZ.COM