GEMİ BROKERLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN BOSPHORUS SHİP BROKERS DİNNER 2022 İSTANBUL'DA YAPILDI

GEMİ BROKERLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN BOSPHORUS SHİP BROKERS DİNNER 2022 İSTANBUL'DA YAPILDI

Gemi Brokerleri Derneği tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen “Uluslararası Bosphorus Ship Brokers Dinner 2022” Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Uluslararası etkinliğe UAB Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Ünal Baylan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Balanlığı Eski Denizcilik Müsteşarı Suat Hayri Aka, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası  Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetli ile birçok ülkeden yabancı konuklar da katılım sağladı. 

Organizasyonun açılış konuşmasını Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Semih Dinçel gerçekleştirdi. Dinçel yaptığı açılış konuşmasında: "Hepinizi İstanbul'da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bugün burada bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. Allah'a şükür; küresel felaketten sonra nihayet bu güzel atmosferde toplanabildik... Bilindiği üzere 2020 yılı Haziran ayında yapılması planlanan 5. Bosphorus Ship Brokers Dinner, pandeminin ani patlaması nedeniyle iki yıl ertelenmek zorunda kaldı. Son görüşmemizin üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen, 2022 Bosphorus Ship Brokers Dinner'da yaklaşık 2400 misafirimizi burada ağırlamanın gururunu yaşıyoruz."UMARIZ DÜNYAMIZ BİR DAHA ASLA BÖYLE BİR ACI ÇEKMEZ"

Altını çizmek istiyorum, dünya ulaşımın, lojistiğin ve denizciliğin ne kadar önemli olduğunu anlıyor... Hepimiz sağlığımızı korumak için evde kalırken, sağlık çalışanları ile birlikte ulaşım ve lojistik dünyası mensupları, hayatı başarıyla sürdürebilmek için gerekli en kritik hizmetleri sağladık.... Bu küresel toplulukla gurur duymalıyız. Umarız dünyamız bir daha asla böyle bir acı çekmez ve gelecek sağlıklı ve güvenli olur. Müsaadenizle dünya ekonomisi hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Uzmanlara göre, lojistik ve nakliye maliyetlerindeki artış, enflasyonun ve ekonomik krizlerin ana nedenidir. Ancak biliyoruz ki, bu artışlar tamamen gıda ve enerji fiyatları, emtia fiyatları ve devletlerin kendi halkına yaptığı doğrudan mali yardımlar gibi diğer ilgili girdi ve hizmetlerin fiyatlarındaki artıştan kaynaklanmaktadır. Sektörümüzde iklim değişikliği ile mücadele konusunda da çalışmalar var. Özellikle emisyon kontrolü için vergilendirme, önlemlerden kaynaklanan maliyet artışları, geleceğe yönelik planlanan teknolojik yenilikler, alternatif sürdürülebilir yakıtlar veya elektrifikasyon ve Arktik bölgelerinde açılan yeni güzergahlar. Bunların hepsinin oyun değiştiren etkileri var. Olanları izliyoruz ve gelecek nesillerin daha geniş ve daha yaşanabilir bir dünya bulmasını diliyoruz..

Öte yandan, hayatımız her alanda değişti. Günlük ilişkilerimizden ve eğitimden ticarete iş ve alışveriş, her şey biraz dijital dünyaya taşındı. Sosyal olarak daha izole olurken, kendimizi daha çok birbirimize bağlı bulduk.. Son olarak, bu etkinliği gerçekleştirmemize cömertçe yardımcı olan sponsorlarımıza en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sen olmasan başaramazdık! Son söz!!!! Lütfen ve lütfen hayatınızın tadını çıkarmayı, özellikle de aileniz ve sevdiklerinizle daha çok vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Artık hepimiz hayatın ve zamanın ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Hani derler ya, bırakın da yaşayalım. Burada kaldığınız süre boyunca değerli ve keyifli vakit geçirmenizi dilerim." ifadelerini kullandı.

"DENİZCİLİK SEKTÖRÜ DEĞİŞİME GİRDİ"

Semih Dinçel'in ardından kürsüye çıkan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ise; denizcilik sektörünün pandemi döneminin ardından değişime girdiğini ifade ederek: "Semih Dinçel gerçekten çok güzel bir konuşma yaptı. Kendisi ile aynı umut ve temenniler ile hepimize güzel bir gelecek diliyorum. Bütün misafirlere bugün bizlere katıldıkları için memnuniyetlerimle teşekkürlerimi iletiyorum. Çünkü pandemi sürecinin ardından sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu güzel organizasyunun sponsoru olmaktan dolayı son derece gururluyuz. Pandemi sürecinin büyük yıkımları, bizlere denizcilik sektörünün ne denli önemsenmesi gereken bir konu olduğunu tekrardan gösterdi. Dünya’da her şey bir değişime uğruyor. Denizcilik sektörü de bu değişime girdi. Umuyoruz ki, güzel ve sağlıklı günlerle birlikte  vizyonumuzu daha ileriye taşırız. İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak, denizciliğimizi ileriye taşıyacak her konuda mücadele edeceğiz. 2400 kişinin bir araya geldiği bu gecede herkese iyi eğlenceler diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’a günün anısına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Balanlığı Eski Denizcilik Müsteşarı Suat Hayri Aka plaket takdim etti. 

Ardından Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, organizasyonun altın sponsorlarına plaketlerini verdi. 

Gümüş sponsorların yetkilileri de plakatlerini Tamer Kıran'ın elinden aldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Şadan Kaptanoğlu'nun bronz sponsorlara plaketlerini takdim etmesiyle açılış seromonisi sona erdi.

Gemi Brokerleri Derneği Yönetim Kurulu günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Gala yemeği, müzik dinletisi ile sona erdi.

 

TURKDENİZ.COM