Gemilerde Mehmet Akif ve İstiklal Marşı konulu tiyatro gösterimi yapılacak

Gemilerde Mehmet Akif ve İstiklal Marşı konulu tiyatro gösterimi yapılacak

GESTAŞ'a ait gemilerde "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı mini tiyatro oyunları düzenlenecek.

Bilindiği üzere 2021 yılı “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Yılı” olarak belirlendi. İstiklal ve İstikbal mücadelesinin en çetin günlerinde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın, Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yılında; 12 Mart’ta GESTAŞ'a ait gemilerde "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı mini tiyatro oyunları düzenlenecek.

Sürgün tiyatro oyununda milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u canlandıran İbrahim Öner’in, yine “Mehmet Akif” rolüyle yer alacağı mini tiyatro oyunlarında, birbirinden değerli tiyatro oyuncuları yer alacak.

12 Mart Cuma günü saat 11.00 itibariyle; Lapseki-Gelibolu hattında 4 gemide, Çanakkale-Eceabat hattında 2 gemide, Kabatepe-Gökçeada hattında karşılıklı birer seferde, günün bir bölümünde Çanakkale İskelesi yolcu salonunda, "12 Mart İstiklal Marşı’nın 100. yılı” etkinlikleri kapsamında saat 15.30’da Lapseki adlı gemide gerçekleştirilecek organizasyonda olmak üzere, 10 kişilik tiyatro ekibiyle “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı” temalı tiyatro oyunları sahnelenecek.

Sefer esnasında gemi üzerinde gerçekleştirilecek birer kişilik oyunlarda, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından anılar canlandırılacak, yolcularımıza o zamanlar duygulu bir şekilde yansıtılmaya çalışılacak.

TURKDENİZ.COM

Etiket