'HİZMET İHRACATI SİNERJİ VE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞTAYI' ADİL KARAİSMAİLOĞLU, MEHMET MUŞ VE MEHMET NURİ ERSOY'UN DA KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

'HİZMET İHRACATI SİNERJİ VE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞTAYI' ADİL KARAİSMAİLOĞLU, MEHMET MUŞ VE MEHMET NURİ ERSOY'UN DA KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen 'Hizmet İhracatı Sinerji ve İşbirliği' başlıklı çalıştay, Sapanca'da yapıldı.

adscode

Hizmet İhracatçıları Birliği bünyesinde yer alan tüm hizmet sektörlerinin büyüklük ve potansiyelinin değerlendirilmesi, önümüzdeki döneme ilişkin kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerin belirlenmesini ve iş birliği imkanlarının değerlendirilmesi teminen Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu ve Sektör Komite üyelerinin katılımı ile ‘Hizmet İhracatçıları Çalıştayı’, Sapanca’da gerçekleştirildi.

Hizmet İhracatçıları Çalıştayı’na kabinenin önemli bakanları da katılım sağladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Muş; çalıştaya katılarak bakanlıklarının hizmet ihracatı ile ilgili çalışmaları hakkında sektör temsilcilerini bilgilendirdi.

Çalıştayın birinci oturumu; Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış oturumuna Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ve TİM Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe de katılım sağladı.

 Programın ikinci oturumuna ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuk oldu. Adil Karaismailoğlu; bakanlık olarak hayata geçirilen projeler, ulaşımdaki yeni planlar ve 2053 vizyonu hakkında üyelere bilgi verdi.

Çalıştay’ın ikinci gününde Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy konuk edildi.

İlk olarak Mehmet Muş; küresel hizmet ihracatından alınan payın son 20 yılda 4 kattan fazla arttığına vurgu yaptı.

MEHMET MUŞ’UN HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÇALIŞTAYINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Programın son oturumunda Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetin Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sn. Ahmet BOLAT, hizmet ihracatındaki hedefler, çalıştayın amacı, sektörler arası sinerjinin nasıl artırılacağı ve ülkemizi hizmet ihracatı konusunda nasıl yükseltilebileceğine ilişkin hazırlanan raporu üyelerle paylaştı.

Ardından çalıştay Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sektör temsilcileri ile ihracat stratejileri üzerine istişare toplantısı ile sona erdi.

MEHMET NURİ ERSOY’UN HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÇALIŞTAYINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Hizmet İhracatı Sinerji ve İşbirliği çalıştayı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM