İLKER AYCI'YA JAPONYA DEVLET NİŞANI TAKDİM EDİLDİ...

İLKER AYCI'YA JAPONYA DEVLET NİŞANI TAKDİM EDİLDİ...

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı'ya' Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı' verildi.

Türkiye ve Japonya arasında iş birliğini geliştirmeye yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı'ya Japonya Devlet Nişanı verildi.

Ekonomi ve Kültürel alandaki çalışmaları ile ödüle layık görülen İlker Aycı'ya;' Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı' ödülünü Japonya İmparatoru adına Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro takdim etti.

Çırağan Sarayında yapılan ödül törenine; Türkiye Cumhuriyeti ABD Büyükelçisi Murat Mercan, Japonya Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan İlker Aycı; ödüle layık görüldüğü için onur duyduğunu dile getirdi. 

Mehmet İlker Ayıcı'ya Japonya  İmparatoru adına verilen “ Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyunbağı “ ülkemizde bu tarihe kadar 5. ödül oldu. İlk ödül şehit Başbakan Adnan Menderes’e, ikincisi şehit Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’ya, üçünçüsü Ahmet Çalık’a ve dördüncüsü de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ‘na takdim edilmişti.

Mehmet İlker Aycı; ödülün takdim edildiği en genç kişi oldu.

İlker Aycı'yı bu başarısından dolayı tebrik ediyor; Milli Bayrak Taşıyıcımız Türk Hava Yolları ve Hizmet İhracatçıları Birliği adına duyduğumuz gururu paylaşıyoruz.