İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU: "ÜNİVERSİTESİ-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE ÇOK FAZLA ÖNEM VEREN EĞİTİM KURUMLARINDAN BİRİSİYİZ"

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU: "ÜNİVERSİTESİ-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE ÇOK FAZLA ÖNEM VEREN EĞİTİM KURUMLARINDAN BİRİSİYİZ"

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Uygulamalı Eğitim Havuzu Açılışı ve Seyit Onbaşı Gemisi İmza Töreninde İTÜ Denizcilik Fak. Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu bir konuşma gerçekleştirdi. Koyuncu yaptığı konuşmada:

"Bugün açılış ve imza töreni yapacağımız törenimize hoş geldiniz. Mesaimizin çok önemli kısmını eğitim yuvamıza ayırıyoruz. Fakültemizin ihtiyaçlarınını karşılanması adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Her alanda birçok proje ve ortaklığa imza atıldı. Çok yoğun bir 2021 yılını geride bıraktık. Bugün açılışı yapılan havuzumuz, her konuda öğrencilerimize katkı sağlayacak. Başlattığımız faaliyetler kapsamında değişim ve dönüşüm başlığına önemli vurgular yaptık. Ülke ve bölgemizde üniversite-sanayi işbirliğine çok fazla önem veren eğitim kurumlarından birisiyiz. Öğrencilerimizi hazırlık sürecinden itibaren her konuda teşvik etmekteyiz. İş dünyası ile yoğun bir biçimde bu faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Öğrencilerimizi geleceğin bir denizcisi olarak kabul ediyor ve kendi alanlarında birinci sınıf personel olarak değerlendiriyoruz. Bizler, onların önünü açarak onlara fırsat kapıları oluşturmalıyız. Bu öğrenciler, Türkiye'nin geleceğine yön verecek işlere imza atacaktır. Denizcilik alanında bugüne kadar başarıları ile bizi gururlandıran fakültemizin faaliyetlerine devam edeceğini belirtmek istiyorum. Bu nedenle teknolojik ilerlemenin öneminin farkındayız. Akademi ile iş dünyasını birbiriyle kaynaştırmak için elimizden gelen tüm durumlara hazırız." açıklamalarına yer verdi.

TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER