İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. ÖZCAN ARSLAN: "FAKÜLTEMİZ BU ADIMLARLA DONANIMLI BİR EĞİTİM TESİSİ HÂLİNE GELECEK"

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. ÖZCAN ARSLAN: "FAKÜLTEMİZ BU ADIMLARLA DONANIMLI BİR EĞİTİM TESİSİ HÂLİNE GELECEK"

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Uygulamalı Eğitim Havuzu Açılışı ve Seyit Onbaşı Gemisi İmza Töreninde İTÜ Denizcilik Fak. Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan önemli açıklamalar yaptı.

Törende İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan bir konuşma yaptı. Arslan yaptığı konuşmada: 

"Denizcilik eğitiminin altyapısını artırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu teknolojilerin kurulması ve yapılması yüksek maliyetli. Türk denizcilik eğitiminin bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla fakültemiz çok yakında tam donanımlı bir eğitim tesisi hâline gelecek. Öğrencilerimiz bu vesileyle son teknolojilere hâkim olarak denizcilik sektöründen geri kalmayacaklar. Bugünkü protokol ile öğrencilerimiz Seyit Onbaşı gemisi ile iştirak edebilecekler. İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın çok değerli katkıları ile onarım ve tadilatı yapılan havuzumuz öğrencilerimize birçok konuda eğitim verilmesine vesile olacak. Tüm imkanlarını seferber eden İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER