İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ’NDE TAYFUN GÜNERHAN SOSYAL BİNASI’NIN TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ’NDE TAYFUN GÜNERHAN SOSYAL BİNASI’NIN TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Tayfun Günerhan Sosyal Binası Temel Atma Töreni ile yapımı tamamlanan futbol sahasının açılışı yapıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi mezunlarından Kapt. Tayfun Günerhan’ın katkılarıyla yerleşkeye kazandırılacak olan Tayfun Günerhan Sosyal Binası’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin Yılmaz, DEFAMED Başkanı Ufuk Teker, yeni bina inşasına katkıda bulunacak olan Densay Denizcilik sahibi Tayfun Günerhan, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi açıklamalarda bulunan İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan; Tayfun Günerhan’a katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarken yeni binanın en kısa zamanda bitirileceğinin sözünü Günerhan’dan aldıklarını söyledi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu da: “Eski mezunumuz Tayfun Günerhan Bey’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yerleşkemizin daha da güzel bir hale geleceği için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Tayfun Günerhan ise; mezun olduğu fakülteye katkı sağlayabileceği için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Kurdele kesiminin ardından temel atma töreni; Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Prof. Dr. Özcan Arslan ve Tayfun Günerhan’ın katılımıyla yapıldı.

Daha sonra; Kapt. Ufuk Tekejer ve Av. Kapt. Çağlar Coşkunsu’nun katkılarıyla yapımı tamamlanan İTÜ Denizcilik Fakültesi Futbol Sahası’nın açılış töreni yapıldı.

HABERİN KAYNAĞI: TURKDENİZ.COM