“Karaduvar Limanı'nın potansiyeli arttırılacak”

“Karaduvar Limanı'nın potansiyeli arttırılacak”

Mersin Akdeniz Belediyesi Meclis Toplantısı yapıldı.

Mecliste, Karaduvar Mahallesi sınırları içerisinde; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı V. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan “Karaduvar Balıkçı Barınağı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği”ne esas kurum görüşünün hazırlanması ile ilgili teklif de görüşüldü. 

Karaduvar limanının büyütülmesine, güçlendirilmesine ve düzenlenmesine ilişkin olarak bakanlığın kurumdan görüş istemesiyle ilgili gündem maddesi de ilgili komisyonlara oy birliğiyle sevk edildi.

Proje ile ilgili bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak; “Bakanlık tarafından Karaduvar limanında yapılacak değişiklik ve yeniliklerle daha büyük gemiler artık limana yanaşabilecek. Şu anki potansiyeli arttırılmış olacak. Limanın alanı büyümüyor ancak işlevselliği değişeceği için kapasitesi arttırılıyor. Ayrıca Çamlıbel Marina ile ilgili etüt proje de bitti, denizaltı çalışmaları ise devam ediyor. Denizaltı çalışmaları bittiğinde konu meclisimize gelecek. Bizden yetki isteyecekler. Profesyonel balıkçıların barınabileceği alanlar da var. Dolayısıyla balıkçı arkadaşlarımızın büyük bir sorunu olmayacaktır” şeklinde konuştu.