KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRÜ DURMUŞ ÜNÜVAR: "DENİZLERDE PETROL KİRLİLİĞİNE GEÇİT VERMEYECEK GEMİMİZİ DÜNYAYA GÖSTERMEK İSTİYORUZ"

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRÜ DURMUŞ ÜNÜVAR: "DENİZLERDE PETROL KİRLİLİĞİNE GEÇİT VERMEYECEK GEMİMİZİ DÜNYAYA GÖSTERMEK İSTİYORUZ"

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Uygulamalı Eğitim Havuzu Açılışı ve Seyit Onbaşı Gemisi İmza Töreninde Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar önemli açıklamalar yaptı.

Törende Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar bir konuşma gerçekleştirdi. Ünüvar yaptığı konuşmada:

"Eğitime destek olmak adına burada olmaktan dolayı gururluyuz. Seyit Onbaşı gemimizi üniversitemizde konuşlandırmanın da ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin ilk denizden atık toplama özelliğine sahip gemimiz, 2010 yılında filomuza dahil oldu. Çanakkale şehidimiz Seyid Onbaşımızın adını bu gemiye vermek istedik. Denizlerde petrol kirliliğine geçit vermeyecek bu gemimizi dünyaya göstermek istiyoruz. Şamandıra elleçleme ve atık temizleme özelliğine sahip gemimizde üzerinde bulunan kirlilik tanımlama çipi sayesinde denizlerde ve Türk boğazlarında çevre emniyetini sağlamakla mükellef üst düzey bir gemi olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın 2023 yılı hedefleri arasında "Denizci Millet Denizci Ülke" mottosuyla Seyit Onbaşı gemisi eğitim yolunda öğrencilerimize katkı sağlayacak. Bu duygu ve düşüncelerle karşılıklı attığımız adımların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER