PUTİN, RUS DENİZCİLERİN DONANMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI

PUTİN, RUS DENİZCİLERİN DONANMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Rusya lideri Putin, ülkede bugün kutlanan Donanma Günü nedeniyle St. Petersburg kentinde denizde düzenlenen geçit töreninde Rus denizcileri kutladı.

Sputnik muhabirinin aktardığına göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg’da denizde düzenlenen ve savaş gemilerinin katıldığı resmi geçit törenine bot üzerinde katılarak, denizde dizilen gemi mürettebatlarının Donanma Günü’nü kutladı.

Putin, denizcilere hitaben, “Donanma Günü’nüzü kutlarım” diye seslendi.

Daha sonra karada geçit için hazır bulunan denizcilerin Donanma Günü’nü kutlayan Putin, şunları söyledi: “Sayın denizciler, emir subayları, subaylar, generaller ve amiraller, sevgili gaziler, sevgili Rusya vatandaşları, sizi Donanma Günü vesilesiyle tebrik ediyorum. Bu bayram, geçit törenlerinin ciddiyeti ve güzelliği ile görkemli. Anavatanın deniz sınırlarının tüm kuşak savunucularının birliğinin habercisi. Tüm Rusya için, halkımız için önemli ve değerlidir, zira askeri denizcilerin, öncülerin cesareti ile Anavatanımız bir araya geldi ve güçlendi, ihtişamlı bir hale geldi.”

Rusya’da her yıl kutlamaların yapıldığı Donanma Günü kapsamında bu yıl, donanmanın kuruluşunun 325. yıldönümü kutlanıyor.

Kaynak: Sputnik News