Salih Zeki Çakır, hakkında çıkan iftira ve karalamalara sert tepki gösterdi

Salih Zeki Çakır, hakkında çıkan iftira ve karalamalara sert tepki gösterdi

İMEAK Deniz Ticaret Odası Ocak ayı Meclis Toplantısında Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, çeşitli mecralarda şahsına yönelik ortaya atılan mesnetsiz iddialarla ilgili bir konuşma yaptı.


Salih Zeki Çakır, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Değerli Meclis Üyelerimiz, 

Şahsımı, Meclis Başkanlığı görevimi ve dolayısıyla sizleri de ilgilendireceğini düşündüğüm bir konuda Meclis Üyelerimizi bilgilendirme zaruretinin doğduğuna inanıyorum. Sizler / bizler seçilerek Meclis Üyesi olduk. 9. Dönem ilk oturumunda bulunan 114 Meclis Üyesinin tamamının oyunu alarak Meclis Başkanı seçildim. Aynı zamanda seçime ve seçenlere saygımdan dolayı, bizi seçenlere karşı sorumluluğumuzun gereği olarak da bu açıklamayı yapıyorum.

Bir kısmınızın malumu olacağı üzere;
Bir WhatsApp grubunda hakkımda sosyal medya mahkemesi kurulup, benim hapse gönderileceğime ve Meclis Başkanlığı’ndan ayrılmam gerektiğine hükmedilmiş. 

Bu kara propagandayı, sosyal medya platformlarında bilinçli bir şekilde yayarak, hakkımda linç kampanyası da başlatılmıştır. Bu çirkin ve alçakça girişimi ve paylaşımı avukatım aracılığıyla mahkemeye taşımış bulunmaktayım. 

Malumunuz insanlık var olduğundan beri, kadın cinayetleri, tecavüzcüler, şantajcılar, istismarcılar, organize suç şebekeleri vesairenin beslendiği bataklıklar dünya üzerinde her zaman var ola gelmiştir. Bu bataklıklardan beslenen böylesi habis ruhlular, kendi fıtratlarına uygun söz ve eylem içine girip, “kıpti şecaatin arz ederken sirkatin söyler” özdeyişine uygun tetikçilik yapabilmektedirler. Hele de arkalarına kendilerini besleyen azmettiricilerini alınca, iftira ve karalamanın sınırı olmamaktadır. 

Beş paralık dünya menfaati için toplum önündeki insanları hedef gösterip, itibar suikastı yapmakta, verdikleri maddi manevi zararı ağa babalarının hürmetine hiç dikkate almamaktadırlar.

Milli, manevi ve insani değerlerden zerrece nasibi olanların yapmaması gereken ve uzunca bir süre şahsımı hedef alan bu ve benzeri alçaklıkları yapanlar hukuk önünde hesap vereceklerdir.

Sabrımı ve suskunluğumu korktuğuma yorup, iftira ve çarpıtmaların dozunu artıranlara Türk adaletinin hak ettikleri/laik oldukları cezayı vereceğine inancım tamdır. 

Sayın Meclis Üyelerim,

Müsaadenizle acı bir gerçeğe de vurgu yapmak istiyorum; organize suç örgütü gibi çalışan bu şahısların, hangi motivasyonla bunları yaptırdığını az çok tahmin edebilmekteyiz ve avukatım da savcılık şikâyet dilekçesinde şimdilik bunların çok az bir kısmını ifade etmiştir. 
Fakat anlamakta zorlandığım, bulunmuş olduğum makamdan dolayı böylesine insaf ve izana sığmayan ve hiçbir değerle izah edilemeyecek saldırıyı yapanlara/yaptıranlara iş adamı sorumluluğuyla bağdaştıramadığım o WhatsApp grubundaki bazı üyelerimizin hiç ses çıkartmamasıdır. Hatta onaylar gibi bu çıkar grubuna desteklerini devam ettirmelerini büyük bir esefle kınıyorum. 

Bu şekilde şahsımı yıpratacağını var sayıp, devre dışı bırakabileceklerini ve kendilerine alan açılacağını zanneden bu zavallıların hayal kırıklığına uğrayacaklarını ifade etmek isterim.

TURKDENİZ.COM