SALİH ZEKİ ÇAKIR'DAN '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' MESAJI: “MİLLETİN AYDINLIK GELECEĞİNİ YİNE MİLLETİN ZAFERİ BELİRLEMİŞTİR”

SALİH ZEKİ ÇAKIR'DAN '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' MESAJI: “MİLLETİN AYDINLIK GELECEĞİNİ YİNE MİLLETİN ZAFERİ BELİRLEMİŞTİR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Salih Zeki Çakır'ın mesajı şu şekilde:

“MİLLETİN AYDINLIK GELECEĞİNİ YİNE MİLLETİN ZAFERİ BELİRLEMİŞTİR”

"Tarih boyunca iç ve dış tüm şer odaklarına karşı takdire şayan bir duruş sergileyen yüce ulusumuz, 15 Temmuz 2016’da da milli bekamıza kasteden FETÖ’ye hak ettiği cevabı vermiştir. Menfur emelleri ve kanlı elleriyle demokrasimizi hedef alan hain terör örgütü, halkımızın yazdığı kahramanlık destanı sayesinde tarihin karanlık sayfalarına gömülmüştür. Türk milletinin kudretinin ve şahlanışının en bariz örneklerinden birisi olarak belleklere kazınan bu tarih; millet iradesi karşısında anayasal olmayan, darbe ve kalkışmalarla dizayn edilmiş hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. Mevzubahis vatan olunca birlik ve beraberliğin bu kıymetli topraklarda tekrardan filizlendiği 15 Temmuz’da, milletin aydınlık geleceğini geçmişte olduğu gibi yine “Milletin Zaferi” belirlemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehadet şerbetini içen demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen gazilerimizi ve büyük bir kahramanlık destanı yazan bütün demokrasi neferlerimizi saygı ve minnetle anıyorum."

Salih Zeki Çakır

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı