Tamer Kıran: "Ülkemizin dinamiklerini kullanarak, yapamayacağımız hiçbir şey yok!"

Tamer Kıran: "Ülkemizin dinamiklerini kullanarak, yapamayacağımız hiçbir şey yok!"

Türkiye Denizcilik Zirvesi'nde 'Denizcilikte Ticaret' başlıklı oturum düzenlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Denizcilik Zirvesi'nde 'Denizcilikte Ticaret' başlıklı oturuma MSC Türkiye CEO'su Hasan Piroğlu TÜRKLİM, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakan Genç, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran katıldı.

Tamer Kıran; oturumda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: 

Tarihe baktığımızda; denizler ile iç içe olan, denizlerin getirdiği zenginliklerden faydalanmak isteyen ülkeler, her zaman bir adım öne geçmiştir. Denizlerin öneminin farkında olmalıyız. Ülkemiz açısından da bu farkındalık devam etmeli. 

Süreç içerisinde çok önemli noktalar söz konusu. Her konuda olduğu gibi aksaklıklarımız mevcut. Bunları çözümlemek için elimizden geleni yapacağız. Sektör olarak önümüzü açan adımlarla birlikte ilerleme sağlayacağız.

Geçmişten günümüze denizciliğimize bir bütün olarak bakmalıyız. Bu sektöre hizmet eden tüm birimler, denizciliğe hizmet eder. Ülkemiz, geçmişte denizcilik açısından yaşanan krizlerde, gerekli desteği görememiş olabilir.

Ancak, şu an her türlü sorunumuzda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız bizim yanımızda. Burada mühim olan durum, iletişim içerisinde olabilmek. Denizcilik sektöründe gayet iyi durumdayız. Ülkemizin dinamiklerini kullanarak, yapamayacağımız hiçbir şey yok!

Devletimizin desteğiyle birçok alanda büyük adımlar atabiliriz. Yalnızca Bakanlığımızın değil, bütün birimlerle birlikte istişare etmeliyiz. Fevkalâde güzel işlere imza atıyoruz. Gelişen dünyayla, her şey değişiyor. Bu değişime uyum sağlamalıyız.

Bu zirve, bunun göstergesidir.

Kaynak: TURKDENİZ.COM