Tuğçelik, Porsche için parçalar üretecek

Tuğçelik, Porsche için parçalar üretecek

Tuğçelik, Magna Polonya Araç Tavan Sistemleri Fabrikası için Porsche 983 Tip spor araçlarda kullanılacak olan 3 farklı yapı  parçaları üretimi  için tedarikçi ve stratejik partner olarak seçildi.

Toplam proje bütçesinin yaklaşık olarak  4.011.000 Euro olacağı açıklandı.

Seri üretim 2024'te başlayacak ve 2029 yılına kadar devam edecek.

Porsche 983 spor üstü açılır araçların tamamında açılır kapanır tavan mekanizması ana taşıyıcı yapı parçaları, Tuğçelik-Magna ortak çalışması sonucu tasarlandı ve Silafont 36 özel alaşım kullanılarak imal edilecek. Komplex parçalar toplamda 70.000 set olarak üretilecek.

Anlaşma ile ilgili turkdeniz.com'a değerlendirmelerde bulunan Tuğçelik Alüminyum Genel Müdürü Burak Nergiz: "Firmamız bu 3 proje için müşterimiz tarafından ürün geliştirme ve tasarım aşamasından başlayarak seri üretim ile devam edecek süreçte stratejik proje ortaklığı yapacaktır. Bu güveni hak etmekten geleceğine inandığımız bu projeler ile ülkemize ihracat bedeli kazandırıp istihdam yaratacak olmaktan da gurur duyuyoruz. Tüm dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği bu dönemde yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Tuğçelik'in aynı zamanda Unimarin Denizcilik adında  deniz taşımacılığı faaliyetleri de yürüten Grup firması mevcut.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM