TÜRK LOYDU, 60. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

TÜRK LOYDU, 60. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Türk Loydu'nun 60. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Gala Gecesi düzenlendi.

Programın başında Türk Loydu’nun tanıtım filmi '60 Yıldır Güvenle' sloganı ile davetlilerle paylaşıldı.

Tanıtım filminin ardından bir konuşma yapan Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu: "Türk Loydu, kurulduğu günden bu yana geldiği nokta olarak; dev projelerin kontrollerini sağlayan ulusal bir kuruluş. 60. yılımızı kutlarken denizcilik sektöründe onlarca gemi klaslanladı ve dünyanın en uzun asma köprülerinde uygunluk değerlendirme hizmeti verildi. "

"Projelere her geçen gün yenileri ekleniyor. Türk Savunma Sanayii tarafından inşa edilen askeri gemilerin malzemelerinde dahi; ürün sertifikasyonu ile donanmanın gurur kaynağı olduk. Yaptığımız çalışmalarla tüm hizmet sektörünün güvenini kazandık. 60. yılı kutlamamız bizler için büyük bir mirastır. Ulusal bir kuruluşun çalışarak neler yapabileceğini gösteriyoruz. Geçmişimizle gurur duyarak geleceğimizi inşa edeceğiz. Burada emeği geçen tüm ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Loydu olarak, el birliği ile çalışarak üstümüze düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. " ifadelerini kullandı.

Cem Melikoğlu'nun açılış konuşmasının ardından; Altmışıncı yıla özgü, yapılan 60 ayrı projenin yayınlandığı bir kısa film gösterisi yapıldı.

Film gösterisinden sonra söz alan Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç; Türk Loydu’nun geçmişten günümüze, gelmiş geçmiş en güzide kuruluşlardan biri olduğuna değinerek dayanışma içerisinde olunursa, denizcilik sektörünün çok daha iyi noktalara geleceğini ifade etti.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ise yaptığı konuşmada: "Türk Loydu, denizciliğimizde büyük adımlar atmamızda çok önemli bir kuruluş. Önemli adımlardan sonra; Milli bir klas kuruluşu olarak denizciliğimizi ileriye taşıyan Türk Loydu kuruluşuna nice 60. yıllar diliyorum. Büyük aşamalar kateden bu firma, umuyorum IACS listesine girerek bizleri yeniden gururlandırır. Dünyadaki 100 klas kuruluşundan 10’u burada yer alabiliyor. Türk loydu umuyorum buraya girerek başarılarını katlar." şeklinde konuştu.

Türk Loydu'nun 60. Kuruluş Yıldönümü Gala Gecesi; akşam yemeği ve kokteyl ile sona erdi.

 

KAYNAK: TURKDENİZ.COM