TÜRK LOYDU VAKFI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TÜRK LOYDU VAKFI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Türk Loydu Vakfı 65. Olağan Genel Kurul Toplantısı Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Çok sayıda sektör temsilcisi, toplantıda yer aldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından; Genel Kurul Divan Başkanı ve üyelerinin seçilmesi ile olağan Genel Kurul zabıtlarını imzalamaları için divana yetki verildi.

Toplantıya; İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, GMO Başkanı Salih Bostancı, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın ile çok sayıda sektör temsilcisi de katılım gösterdi.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, yapmış oldukları faaliyetler ile ilgili detaylı bir sunum yaptı. Bununla birlikte; '2020 yılı raporunun' takdimini yaptı ve denetim raporlarını da aktardı.Türk Loydu Muhasebe Müdürü Gürkan Gümüş, '2021 Bilanço ve Gelir Tablosunu' detaylı bir sunumla açıkladı.Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Acuner, 'Huzur Hakları' ile ilgili bir sunum yaptı.Derya Turgut, 'Yönetim Kurulu Raporu'nu' okudu.Ardından, Yönetim ve Denetim Kurulu Rapor ibraları oy çokluğuyla kabul edildi.Toplantının sonunda, Genel Kurul'un değerlendirmesini yapan Tamer Kıran, detaylı bir konuşma yaptı. Açıklamaları ise şu şekilde:"Bu vakıf, bu ülkenin göz bebeklerinden bir tanesi. Kurumların belli bir olgunluğa erişmesi için çok uzun zaman gerekiyor. Alanında çok iyi konumda olan nadir bir müessese. Ülkemiz açısından baktığımızda Türk Loydu, sektörümüzün mihenk taşlarından birisi. Sektörde dünya çapında bir rol alabilmemiz için; varlığını devam ettirmesi gereken kurumların başında geliyor. Genel Kurul üyeleri olarak, bu kuruma zarar vermeden günümüz şartlarını göz önünde bulundurmalı; ve en iyi şartlarda yürütmeye devam etmeliyiz."

Kaynak: TURKDENİZ.COM