UKRAYNA'DAN GELEN KARGO GEMİSİ BEBEK'TE KARAYA OTURDU! İSTANBUL BOĞAZI'NDA GEMİ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

UKRAYNA'DAN GELEN KARGO GEMİSİ BEBEK'TE KARAYA OTURDU! İSTANBUL BOĞAZI'NDA GEMİ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

İstanbul Bebek'te Ukrayna’dan gelen kargo gemisi karaya oturdu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait kurtarma römorkları olay yerine sevk edildi.

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeki kargo gemisi Bebek'te karaya oturdu. Gemi trafiği yaşanan olay nedeniyle askıya alındı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken dümen arızası nedeniyle karaya oturan ve Bebek Koyu’na demirleyen LADY ZEHMA adlı 173 m. boyundaki kargo gemisi için KURTARMA-5,KURTARMA-6 KURTARMA-9, KURTARMA-12, NAZIM TUR Römorkörlerimiz, KEGM-3,KEGM-5 Botlarımız olay yerine sevk edildi" ifadelerini kullandı.İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Lady Zehma isimli geminin Bebek'te karaya oturması nedeniyle can kaybı ve yaralanma olmadığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

"Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken İstanbul Boğazında dümen arızası yapan Liberya uyruklu LADY ZEHMA isimli 173 metre boyundaki kargo gemisi, bugün saat 21.00 sıralarında karaya oturmuş ve Bebek Koyu’na demirlemiştir. 

Gemide meydana gelen arıza nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma Römorkör ve Botları ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ivedilikle olay mahalline sevk edilmiştir.

Yapılan ilk incelemelerde; herhangi bir yaralanma, can kaybı ve çevre kirliliği bulunmayan olay nedeniyle Boğaz trafiği geçici olarak askıya alınmıştır."