10. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

10. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Crowne Plaza Otel Kurtköy’de 14 Aralık Salı günü Saat:19.00’da gerçekleştirilecek.

Gençleri tasarıma teşvik ederek, gemi ve yat sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan yarışma, her yıl farklı konu ve kategorilerde düzenleniyor. 2021 yılı için “12 Metre Altı Tekne Tasarımı” konusu ile gerçekleştirilen yarışmanın birincilik ödülü 40.000 TL, ikincilik ödülü 20.000 TL, üçüncülük ödülü de 10.000 olarak belirlendi.

Onlarca öğrencinin katılım sağladığı yarışmanın ödül gecesinde, tüm yarışmacıların projeleri sergilenecek ve derece elde eden öğrenciler ödüllerine kavuşacak. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçılar Birliği Başkanı Cem Seven ile denizcilik kuruluşlarının başkanlarının da katılacağı ödül gecesinde ünlü şair ve sanatçı Sunay Akın, Türk denizcilik tarihi konulu bir sahne performansı sergileyecek.