Gemi İnşa

FİNCANTİERİ, LATİN AMERİKA'NIN EN BÜYÜK TERSANESİNİ İNŞA EDECEK

Fincantieri; Meksika'nın Yucatán kentindeki Progreso Limanı’nın genişletilmesinin bir parçası olarak Latin Amerika'daki en büyük tersanenin inşasına yatırım yapmayı taahhüt etti.

TRABZON'DA 7 MİLYON DOLAR DEĞERİNDEKİ BALIKÇI TEKNESİ DENİZE İNDİRİLDİ

Trabzon Sürmene ilçesi Çamburnu Tersanesi'nde yapılan 970 grostonluk 46 metre uzunluğunda, 18 metre genişliğindeki 7 milyon dolar değerindeki dev balıkçı teknesi denize indirildi.

TÜRK TERSANECİLİĞİNDE BİR İLK: DESAN TERSANESİ'NDE SAHA ÖNCESİ UYGULAMALI EĞİTİMİ HAYATA GEÇİRDİ

Kaptanoğlu-Desan Tersanesi, Türk tersaneciliğinde bir ilke daha imza atarak saha öncesi uygulamalı eğitimi hayata geçirdi.

SEASPAN, FİLOSUNA 10 KONTEYNER GEMİSİ EKLİYOR

Dünyanın en büyük bağımsız konteyner gemisi şirketi Seaspan Corporation, filosuna 10 tane daha 7000 TEU konteyner gemisi ekleyeceğini resmen doğruladı.

ESL SHİPPİNG, ENERJİ TASARRUFLU ELEKTRİKLİ HİBRİT KOSTER FİLOSU SİPARİŞİ VERDİ

Finlandiya merkezli denizcilik şirketi ESL Shipping'in yan kuruluşu olan AtoB@C Shipping AB, altı adet elektrikli hibrit koster filosu siparişi verdi.

NEVA 2021 ULUSLARARASI GEMİ İNŞA FUARI’NDA TÜRKİYE'YE, 'EN İYİ ÜLKE TANITIMI' ÖDÜLÜ

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen, dünyanın önde gelen gemi yapımı ve denizcilik fuarlarından Neva 2021 Uluslararası Gemi İnşa Fuarı’nda; Türkiye, “En iyi ülke tanıtımı” ödülü aldı.

GEMİ, YAT VE HİZMETLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ, AĞUSTOS AYINDA 58.6 MİLYON DOLARLIK İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİ

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB), yılın ilk sekiz ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasa yüzde 14.1 oranında artış ile 869.5 milyon dolar tutarında ihracat yaptı.

K LİNE, 8 ADET 7.000 ARAÇ TAŞIMA KAPASİTELİ GEMİ SİPARİŞİ VERDİ

Japonya merkezli Kawasaki Kisen Kaisha (K Line), ilk yakıtlı araba taşıyıcı gemisini teslim almasının ardından aynı gemi tipinden daha fazlası için sipariş verdi.

JAPONYA’YA VERİLEN GEMİ SİPARİŞLERİ AĞUSTOS AYINDA ARTIŞ GÖSTERDİ

Bu yılın ilk sekiz ayında, Japonya toplam ağırlığı 11,27 milyon gros tona ulaşan 226 adet gemi siparişi aldı.

SANMAR'DAN İTALYA'YA RÖMORKÖR TESLİMATI

Sanmar Denizcilik, yüksek performanslı, Voith Schneider tip pervaneli VectRA 3000 serisi römorkörünü, İtalya-Trieste merkezli TRIPMARE firmasına teslim etti.