Gemi İnşa

TCG BODRUM ENVANTERDEN ÇIKARTILDI

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na uzun yıllardır hizmet eden Burak Sınıfı" TCG BODRUM Korveti" envanterden çıkartıldı.

DONANMANIN AMİRAL GEMİSİ GELİYOR

MİLGEM projesi çerçevesinde üretilen korvetlerin ardından ilk istihbarat gemisi TCG UFUK, bu yıl yani 2022’de hizmete girdi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: "LHD ANADOLU'NUN HİZMETE GİRECEĞİ GÜN İÇİN HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR"

Milli Savunma Bakanlığı, çok maksatlı amfibi gemi LHD Anadolu'nun hizmete girmesi için hazırlıkların aralıksız devam ettiğini açıkladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK GEMİSİNİ ALARAK, HURDAYA GİTMEKTEN KURTARDILAR!

Dünyanın en büyük kruvaziyeri, 10 ay satışta kaldıktan sonra Disney tarafından alınarak hurda olarak satılmaktan kurtarıldı.

TÜV AUSTRIA MARINE, YAT EKSPERTİZİ ALANINA GİRDİ

TÜV Austria Grubu, Bodrum Denizcilik'le birlikte kurduğu şirket ile dünyada 1,5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan yat ekspertizi alanındaki faaliyetine başladı.

BOSPHORUS BOAT SHOW 2022 KAPILARINI AÇTI...

11-20 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık olacak Bosphorus Boat Show Tekne, Tekne Ekipman ve Aksesuarları Fuarı başladı.

CEMRE TERSANESİ, İKİ ADET SERVİS OPERASYON GEMİSİ İNŞA EDECEK

Norveç merkezli Rieber Shipping, 2025 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmek üzere Cemre Tersanesi ile iki adet servis operasyon gemisi için anlaşmaya vardı.

FATİH SONDAJ GEMİSİ, ÇAYCUMA-1 KUYUSUNDA SONDAJA BAŞLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi’nin Çaycuma-1 kuyusunda sondaja başladığını belirterek, “Gözümüz ufukta, kulağımız doğal gaz milli takımımızda” dedi.

SANMAR, SAAM TOWAGE'A ELEKTRİKLİ RÖMORKÖRLER İNŞA EDECEK

Sanmar Denizcilik, iki adet tam elektrikli yeni nesil, ve sıfır emisyon römorkörlerin inşası için Robert Allan ve dünyanın önde gelen operatörlerinden SAAM Towage ile işbirliği yaptı.

GEMİ VE YAT İHRACATINDAN YENİ REKOR!

Yılın ilk 9 ayında 999 milyon dolarlık ihracata imza atan gemi ve yat sektörü, geçen yılki 1,63 milyar dolarlık rekoru yenilemeye hazırlanıyor.