Video Galeri

FAROE ADALARI'NDA YUNUS KATLİAMI!

Gelenekselleşmiş av festivali sırasında yaklaşık bin 500 beyaz yanlı yunusun öldürülmesi, hayvan hakları savunucularının tepkisini çekti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIK DENİZ RÜZGAR TÜRBİNİ

Çin şirketi Mingyang her yıl 20.000'den fazla haneye güç sağlamaya yetecek 118 metre uzunluğunda kanatları olan açık deniz rüzgar türbinini tanıttı.

TÜRKİYE, LNG İKMAL MERKEZİ OLACAK

BOTAŞ, Arkas Petrol ve Japonya’dan Sumitomo Corporation arasında imzalanan anlaşma sayesinde Türkiye, Doğu Akdeniz’in LNG yakıt ikmal merkezi olacak.

GİSBİR ORTAOKULU'NDA DERS ZİLİ ÇALDI

GİSBİR Ortaokulunu ülkemize kazandıran GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve yönetim kurulu üyeleri de okulda incelemelerde bulundu.

ATMACA GÖREVE HAZIR...

Roketsan tarafından geliştirilen ATMACA Gemisavar Füzesi, gerçekleştirilen atış testinde hedefi başarıyla imha etmesinin ardından envantere girmek için hazır.

KOSDER AKADEMİ'DE NAVLUN PİYASALARI VE EKONOMİK GELİŞMELER EYLÜL AYI SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kosder Akademi'de Navlun piyasalarına dair tüm gelişmeler Eylül Ayı Söyleşisinde konuşuldu.

5.000 GROSTON ÜZERİNE KARBON VERGİSİ, IMO'YA SUNULDU

Uluslararası Deniz Ticaret Odası denizcilik endüstrisi için karbon emisyonlarına ilişkin ilk küresel verginin getirilmesini destekleyen bir planı Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne sunduğunu duyurdu.

DENİZ TAKSİLERDEN İLKİ SUYA İNDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Haliç Tersanesi’nde milli olarak üretimine başladığı 50 deniz taksiden ilki suya indi ve deneme seyirlerine başladı.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ'NDE ADIM ADIM SONA YAKLAŞILIYOR

Tamamlandığında 'dünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü' unvanına kavuşacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 53’üncü tabliye bloğu yerleştirildi.

ANTALYA'DAN DÜNYAYA 21 LÜKS YAT İHRACATI

Türkiye'’nin yat üretiminde üst sıralarda yer almasında büyük bir role sahip Antalya Serbest Bölge’de, bu yılın 7 aylık döneminde 21 lüks yat tamamlanarak denize indirildi.