Güncel

UKRAYNA'NIN, TÜRKİYE’DEN TAHIL YÜKLÜ ÜÇ GEMİNİN DAHA İNCELENMESİNİ TALEP ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Ukrayna'nın, Rus işgali altındaki topraklardan tahıl taşıyan üç geminin daha araştırılması için Türkiye'den yardım talep ettiği ortaya çıktı.

ERDOĞAN: "TAHIL KORİDORU KONUSUNDA GÖRÜŞMELERİ SIKLAŞTIRACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz tahıl koridoruyla ilgili "Bir hafta 10 gün içerisinde görüşmelerimizi yoğunlaştırıp neticeye ulaşmaya çalışacağız" dedi.

MUĞLA'DA BAYRAM TATİLİ BOYUNCA 7 ATIK ALIM TEKNESİ HİZMET VERECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 9 günlük bayram tatili boyunca 7 atık alım teknesinin hizmet vereceğini duyurdu.

KARADENİZ GAZININ KIYIYA ÇIKARTILMASI İÇİN BORU SERPME İŞLEMİ YAPACAK CASTORONE İSİMLİ GEMİ ÇANAKKALE BOĞAZI'NDAN GEÇİŞ YAPTI

Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin karaya çıkartılması için hem deniz hem de kara kısmında yaklaşık 5 bin çalışanla çalışmalar devam ediyor.

UKRAYNA'NIN EL KONULMASINI İSTEDİĞİ ZHİBEK ZHOLY İSİMLİ GEMİNİN KARASU AÇIKLARINDAKİ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Ukrayna'nın Berdyansk kentinden hareket eden tahıl yüklü Rus bandıralı ‘Zhibek Zholy’ adlı kargo gemisi, Sakarya’nın Karasu açıklarında demir attı.

İSMAİL DEMİR: "DONANMAMIZIN 2. BÜYÜK GEMİSİ OLACAK DERYA'NIN İNŞASI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR"

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir, “Donanmamızın 2. büyük gemisi olacak denizde ikmal muharebe destek gemimiz Derya’nın inşası tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

OKYANUS TABANININ YÜZDE 23.4'Ü HARİTALANDIRILDI

Okyanusların tabanı, yavaş ama emin adımlarla ve düzgün bir şekilde haritalandırılmaya devam ediyor. Şu ana kadar toplam alanın yüzde 23,4'ü tamamlandı.

UKRAYNA, TÜRKİYE'YE ULAŞAN RUS BANDIRALI TAHIL YÜKLÜ GEMİYE EL KONULMASINI TALEP ETTİ

Rusya'nın işgal ettiği Ukrayna kenti Berdyansk'tan hareket eden tahıl yüklü bir geminin Türkiye'de Karasu Limanı açıklarına ulaşmasının ardından Ukrayna, Türkiye'nin gemiye el koymasını talep etti.

İÇ SULARDA AV YASAĞI SONA ERDİ

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, iç sularda avlanma yasağının 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini açıkladı.

HİB TARAFINDAN “DİĞER İŞ HİZMETLERİ TİCARET BAKANLIĞI DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VE STRATEJİ ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ

Hizmet İhracatçıları Birliği’nde “Diğer İş Hizmetleri Ticaret Bakanlığı Destekleri Bilgilendirme Semineri & Strateji Çalıştayı” gerçekleştirildi.