Güncel

“BİR MİLYONUNCU AMATÖR DENİZCİ BELGE TESLİM VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ" DÜZENLENDİ

Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve sektörden birçok isim katıldı.

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ DALIŞ YAPARAK AŞTILAR

Dünya Engelliler Günü çerçevesinde farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte engelli bireyler profesyonel yüzücülerle birlikte hem yüzdüler hem de dalış eğitimi aldılar.

KAPTAN ÖMER ASMALI; GEMİ KAZALARININ NEDENLERİ, DENİZCİLİK ALANINDAKİ OLASI RİSKLER VE KAZA RAPORLARININ İNCELENMESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLARI ANLATTI

Kuzey Marine Sigorta’nın Atlas P&I ile beraber düzenlediği denizcilik eğitimleri serisinin ilk seminerini veren Kapt. Ömer Asmalı, “Gemi kurtarmak bir ilimdir” dedi.

KARADENİZ GAZINI DAĞITACAK 280 TONLUK DEV EKİPMAN DENİZİN 2 BİN 200 METRE ALTINA İNDİRİLDİ

Karadeniz gazında kuyulardan gelen gazı toplayıp ana boru hattına bağlayacak 280 tonluk dağıtım haznesi denizin 2 bin 200 metre altına 20 saat süren operasyonla başarıyla indirildi.

MSB: "TAHIL KORİDORUNDAN BUGÜNE KADAR 501 GEMİ İLE 12 MİLYON TONDAN FAZLA TAHIL TAŞINDI"

Milli Savunma Bakanlığı, Tahıl Koridoru ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

İZMİR AÇIKLARINDA 167 DÜZENSİZ GÖÇMENİ SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ KURTARDI

İzmir’in Menderes, Foça ve Dikili ilçeleri açıklarında Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itildiği tespit edilen 167 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafında

"TÜRKİYE'NİN BM İLE BİRLİKTE KARADENİZ TAHIL GİRİŞİMİNİ GENİŞLETME DESTEĞİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM"

 NATO Genel Sekreteri Jean Stoltenberg, "Türkiye'nin BM ile birlikte Karadeniz Tahıl Girişimi'ni genişletme desteğini memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

BALIK TUTMAK İÇİN AĞLARI GERDİRİRKEN SUYA DÜŞÜP KAYBOLDU

Elazığ’da Karakaya Barajı'nda balık tutmak için ağları gerdiren Zeynel Abidin İnal, dengesini kaybederek suya düşüp kayboldu. Bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: "LHD ANADOLU'NUN HİZMETE GİRECEĞİ GÜN İÇİN HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR"

Milli Savunma Bakanlığı, çok maksatlı amfibi gemi LHD Anadolu'nun hizmete girmesi için hazırlıkların aralıksız devam ettiğini açıkladı.

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI'NDA “DEHUKAM ULUSLARARASI DENİZ İŞ HUKUKU" KONFERANSI DÜZENLENDİ

Türkiye Denizciler Sendikası ve İMEAK Deniz Ticaret Odası iş birliği ile “DEHUKAM Uluslararası Deniz İş Hukuku” Konferansı gerçekleşti.