Güncel

“AMATÖR BALIKÇILAR İÇİN SIĞINACAK BİR LİMANIN OLMAMASI ÇOK ACI BİR OLAY"

Amatör balıkçılar; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan balıkçı barınakları projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istiyor.

VEHBİ KOÇ: "GEMİADAMLARININ YIPRANMA HAKKI BAŞTA OLMAK ÜZERE BEKLENTİLER VE TALEPLERİNİN KARŞILANMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

AK PARTİ Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, TBMM’de yaptığı konuşmada; denizcilerin yıpranma hakkı başta olmak üzere beklenti ve taleplerinin karşılanması için çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.

KARADENİZ'DEKİ HAVA MUHALEFETİ, GEMİ TRAFİĞİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR...

Samsun Limanı'nda az sayıda gemi bulunurken, onlarca gemi ise Samsun açıklarında demirlemiş vaziyette bekliyor.

DENİZCİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI "SEYİR EMNİYETİ" İÇİN BİR ARAYA GELDİ...

Denizci Sivil Toplum Kuruluşları (STK) kötü hava koşulları nedeniyle gerçekleşen gemi kazaları ve yaşanan can kayıpları nedeniyle Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi'nde bir araya geldi.

TCG ANADOLU, İZMİT KÖRFEZİ'NE GİRİŞ YAPTI

Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla yarın Kocaeli'de ziyarete açılacak olan TCG Anadolu gemisi, bugün İzmit Körfezi'ne giriş yaptı.

TUZLA'DA FIRTINA NEDENİYLE 7 TEKNE BATTI

Tuzla'da lodos nedeniyle 7 balıkçı teknesi battı. Kuvvetli rüzgar nedeniyle oluşan dev dalgalar nedeniyle denizle kara birleşti.

TÜRK LİMANLARINDA TOPLAM YÜKTE YILLIK DARALMA KAÇINILMAZ...

Türk lojistik sektörü 2024 yılını zor geçirecek. Sektörde, teknoloji ve dijitalleşmeye yatırım yapan şirketlerin bu yılı daha az zararla atlatması bekleniyor.

TRABZON'DA ÇIKAN FIRTINA, YENİÇAM TERSANESİ'NDE TAHRİBATA YOL AÇTI!

Trabzon'un Sürmene ilçesinde dün yaşanan fırtınada Yeniçam Tersanesi'ndeki askeri üs bölgesinde dalgaların oluşturduğu tahribat görüntülendi.

DÜN KADIKÖY AÇIKLARINDA ARIZA YAPAN GEMİ, BUGÜN ÇANAKKALE BOĞAZI'NDA YENİDEN MAKİNE ARIZASI YAŞADI...

Çanakkale Boğazı’ndan geçen 146 metre uzunluğundaki ‘Kevalay Queen’ isimli yolcu gemisi, Karakova açıklarında makine arızası yaptı.