Sektörden

Eğirdir Gölü’nde av yasağına rağmen katliam

Denetim yapan ekipler, kaçak avcılıkta kullanılan düztaban tekne ve patpat diye tabir edilen aracın göl kıyı şeridinde seyir halinde olduğunu tespit etti.

Gemi, yat ve hizmetleri ihracatında yüzde 280 oranında artış

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği nisan ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 280 oranında artış yakalayarak, yaklaşık 110 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdi.

Sofraların vazgeçilmezi istavritin kilosu 40 liraya satılıyor

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde avlanmak için denize açılan balıkçılar, kıyıya istavrit ile döndü.

Covid-19 nedeniyle kriz yaşayan kruvaziyer şirketleri gemilerini Türkiye'de geri dönüştürüyor

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de kruvaziyer taşımacılığı oldu.

Rize İyidere Lojistik Limanı binlerce kişiye istihdam sağlayacak

AYGM Genel Müdürü Yalçın Eyigün, Rize İyidere Lojistik Limanı projesinin çok önemli kazanımlar öngörülerek tasarlanan ve hayata geçirilen bir proje olduğuna dikkat çekti.

Balık sürüsü sandırlar, şamadıra çıktı!

Sinop’tan denize açılan balıkçılar gece vakti ilginç bir av yakaladı. Sonardan bakınca büyük bir balık sürüsü sandılar ancak sevinçleri kısa sürdü. Tam ağ atacakken gerçeği anladılar.

Kanuni Sondaj Gemisi, yeni rezervler için Karadeniz'e açıldı

Filyos Limanı'nda bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen Kanuni Sondaj Gemisi, bu gün itibariyle limandan ayrılarak Türkali Kuyularının bulunduğu bölgeye hareket etti.

Dünyanın ilk rotor yelken yolcu gemisi hizmete giriyor

Viking Line'ın yolcu gemisi Viking Grace Finlandiya merkezli temiz teknoloji şirketi Norsepower tarafından geliştirilen rotor yelken teknolojisinin deneme testlerini tamamladı.

Gemi, Yat ve Hizmetleri ihracatını yüzde 280 oranında arttırdı

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği, nisan ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 280 oranında artış yakalayarak, yaklaşık 110 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdi.

Resmi Gazetede yayımlandı! Balon balığı avlayana balık başına ücret ödenecek

 Sucul istilacı ve yabancı türlerle mücadele kapsamında balon balığı avcılığının desteklenmesine ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.