Sektörden

AB’NİN RUS PETROLÜNE "TAVAN FİYAT" UYGULAMASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Avrupa Birliği (AB) tarafından alınan Rusya’ya karşı yaptırım kararları kapsamındaki ‘Rus petrolüne tavan fiyat uygulaması’ kararı, AB Resmi Gazetesi’nde yayınlanarak yürürlüğe girdi.

“BİR MİLYONUNCU AMATÖR DENİZCİ BELGE TESLİM VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ" DÜZENLENDİ

Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve sektörden birçok isim katıldı.

MSB’NİN İKİ GEMİSİNDEN SELANİK'E LİMAN ZİYARETİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TCG Yüzbaşı Güngör Durmuş ile TCG Ayvalık mayın avlama gemilerinin Selanik’e liman ziyareti gerçekleştirdiğini açıkladı.

TCG BODRUM ENVANTERDEN ÇIKARTILDI

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na uzun yıllardır hizmet eden Burak Sınıfı" TCG BODRUM Korveti" envanterden çıkartıldı.

GÖKOVA KÖRFEZİNDE 19 TON ÇÖP TOPLANDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gökova Körfezinde turizm sezonun sona ermesiyle birlikte başlattığı kıyı temizliğini tamamladı.

ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Kasım ayında yıllık yüzde 84,39, aylık yüzde 2,88 oldu.

RUSYA'DAN GÖLGE PETROL TANKERİ FİLOSU!

Batı yaptırımlarını atlatmak için yakında hurdaya çıkarılacak olan yüzden fazla kullanılmış tankeri sessizce satın alan Rusya, bu 'gölge filo' ile kendi petrol tedarik zincirini oluşturmak istiyor.

DONANMANIN AMİRAL GEMİSİ GELİYOR

MİLGEM projesi çerçevesinde üretilen korvetlerin ardından ilk istihbarat gemisi TCG UFUK, bu yıl yani 2022’de hizmete girdi.

50 YIL SONRA İLK KEZ KUZEY EGE'DE GÖRÜLDÜ

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde balıkçı İlker Özdemir, 11 metrelik teknesiyle açıldığı Saros Körfezi'nde, derin su balığı Ak Lagos yakaladı.

VAPURDAN DENİZE YOLCU DÜŞTÜ!

İstanbul'da Kınalıada-Bostancı seferini yapan vapurda bir kişi dengesini kaybederek denize düştü.