Lojistik

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE YABANCI YATIRIMLAR HIZLANDI

Pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşıyla Türkiye’nin küresel tedarik zincirinde rolünün artması, yabancı lojistik şirketlerinin pazara yönelik yatırım iştahını kabarttı.

İSTANBUL NAVLUN ENDEKSİ (ISTFIX) 726 PUANDAN 810 PUANA YÜKSELDİ

ISTFIX Bileşik Endeksi geçen hafta 726 puandan 810 puana çıktı. Hızla artan yük akışları ve eylül başından beri yüzde 15 düşen yakıt fiyatları önemli bir destek.

SAMSUN LOJİSTİK MERKEZİ'NDE İNŞA EDİLEN 4 YENİ KURU YÜK DÖKME DEPOSU YIL SONUNA KADAR AÇILACAK

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Lojistik Merkezi'nde toplam 5 bin metrekarelik 4 yeni kuru yük dökme deposunun inşaat çalışmaları 2022 yılı sonuna kadar tamamlanacak" dedi.

İSTANBUL NAVLUN ENDEKSİ (ISTFIX) MART 2021'DEN BU YANA EN DÜŞÜK SEVİYESİNE GERİLEDİ

ISTFIX Bileşik Endeksi bu hafta ağırlıklı olarak gemi yakıtları bazlı bir düşüş gerçekleştirdi ve 701 puana kadar geriledi. Bu seviye 2021 mart ayından beri görülen en düşük seviye.

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI'NDA “DENİZDEN TARIM TİCARETİNDE GÜNCEL TRENDLER VE RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI’NIN ETKİLERİ” İLE “HAZAR DENİZİ’NİN LOJİSTİK ŞARTLARI-İMKANLARI” KONUŞULDU

91. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinesinde düzenlenen 8. İzmir İş Günleri’nde, İMEAK DTO İzmir Şubesi ev sahipliğinde çevrim içi toplantı düzenlendi.

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ, AĞUSTOS AYINDA 1 MİLYAR 548 MİLYON DOLARLIK İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİ

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), ağustos ayında ihracatını yüzde 7’lik artışla 1 milyar 446 milyon dolardan, 1 milyar 548 milyon dolara taşıdı.

MEHMET NURİ ERSOY: "HİZMET İHRACATÇILARI SEKTÖRÜ OLARAK DİNAMİK, YENİ ŞARTLARA HIZLA UYUM SAĞLAYAN, ÇAĞININ GEREKLERİNİ TABİP EDEN BİR SEKTÖRÜZ"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bulunan bir otelde Hizmet İhracatçıları Birliği çalıştayına katıldı.

MEHMET MUŞ, HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÇALIŞTAYINA KATILDI... "LOJİSTİK SEKTÖRÜMÜZÜN DÜNYA ÇAPINDA REKABET EDİLEBİLİR DÜZEYE GELMESİNİ AMAÇLIYORUZ"

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bulunan bir otelde Hizmet İhracatçıları Birliği çalıştayına katıldı.

İHRACAT YAPAN ŞİRKETLERE VERİLECEK DESTEKLER BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanlığının "İhracat Destekleri Hakkında Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı.