Lojistik

Çin’in konteyner hamlesi, lojistik sektörünü zora soktu

Çin’in boş konteynerleri toplayarak ülkeler arasında stratejik güç olarak kullanmaya başlaması sonrası Türk firmalar lojistik süreçlerin aksadığını belirterek tepki gösterdi.

İstanbul Havalimanı’nın ’Karbon’ yönetimine uluslararası sertifika

İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin iklim-akıllı havalimanları listesinde.

Lojistikçilerden acil Covid-19 aşısı çağrısı!

Lojistikçiler, bulaşma hızı artan salgının dış ticaret taşımalarında yeni bir kriz yaratmaması için 'kilit personel' olarak nitelendirilen çalışanlara aşıda öncelik istiyor.

Türkiye-Rusya ilk ihracat blok treni seferini tamamladı

Türkiye-Rusya arasındaki ilk ihracat blok treni Rusya'daki Vorsino Tren İstasyonu'na ulaştı.

Çin’e gidecek Bor treni ve Rusya'ya gidecek olan ilk blok ihracat treni Ankara Gar’ından yola çıktı

İlk blok ihracat treni Ankara Gar'ından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla uğurlandı.

Rusya’ya gidecek olan ilk ihracat treni yarın yola çıkıyor

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı üzerinden Türkiye-Rusya Fedrasonu’nun başkenti Moskova arasında işletilecek ilk blok ihracat treni, yarın saat 10.00’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

Türkiye ile İran taşımalarının 2021 yılında 1 milyon tona çıkarılması hedefleniyor

Türkiye ile İran taşımalarının 2021 yılında 1 milyon tona çıkarılması için her türlü tedbirin alınacağı bildirildi. İpek Yolu’nun güney kesimini kullanarak İran üzerinden Çin’e yük taşınabilmesi için

Giresun Limanı'nın ihracat ve istihdam hedefleri artarak büyüyor

Türkiye’de bulunan diğer limanlara kıyasla ihracat odaklı faaliyet gösteren Giresun Limanı pandemi sürecine rağmen 2020 yılı hedeflerini tuttururken, 2021 yılı içinse hedef büyüttü.

İstanbul Havalimanı ‘Dünyanın En iyi Havalimanları’ anketinde aday gösterildi

İstanbul Havalimanı, ABD merkezli dünyaca ünlü Travel and Leisure dergisinin düzenlediği ankette ‘Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı’ kategorisinde aday gösterildi.

Lojistik sektöründe Türkiye'nin kuzey kapısı: Samsun Lojistik Merkezi

Türkiye’nin ilk intermodal lojistik merkezi olan Samsun Lojistik Merkezi, Yeni İpek Yolu Projesi güzergâhı ve Viking Demir Yolu Hattı üzerinde konuşlanmasının sağladığı avantajlarla dünya ticaretinde