Lojistik

Çetin Nuhoğlu: "200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir"

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Bu sene hedef olan 200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir" dedi.

Filyos Doğal Gaz İşletme Tesisi’nin temelleri bugün atılacak...

Türkiye’nin enerjisi için büyük önem taşıyan Filyos Doğal Gaz İşletme Tesisi’nin temelleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün atılacak.

İMEAK DTO Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Haziran ayı Meclis Toplantısı Salih Zeki Çakır başkanlığında yapıldı.

Türkiye'nin üçüncü büyük limanı olma özelliği taşıyan Filyos Limanı'nda sona gelindi!

Lojistik üs olan Filyos Limanı, Kanuni ve Fatih Sondaj Gemilerinin yanı sıra sismik arama ve tarama gemilerine de ev sahipliği yapıyor.

Marmara Denizi'nde deniz salyası: Asıl korkumuz buzdağının görünmeyen, denizin altındaki kısmı...

Marmara Denizi geçen yıl sonundan bu yana su yüzeyini ve derinlerini saran ve 'deniz salyası' olarak adlandırılan müsilajla boğuşuyor.

"Ağır ve dökme eşya taşımacılığında çok önemli olan demiryolu yatırımlarının hızla hayata geçirilmesi lazım”

Atılım Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu, 'Pandemi Sonrasına Hazırlık: Kamunun Gözüyle Lojistik' konferansında açıklamalarda bulundu.

200 bin tonluk krizin ardından Türkiye'ye güzel haber geldi!

Süveyş Kanalı'nda karaya oturan 200 bin tonluk Ever Given adlı dev yük gemisinin kanalı trafiğe kapatmasının dünya ticaretine büyük zarar vermişti.

Panama Kanal İdaresi, planlanan fiyat artışını ertelediğini duyurdu

Panama Kanal İdaresi, 14 Nisan 2021 tarihinde yaptığı bir duyuruda, 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olması planlanan kanal transit geçiş ücretindeki fiyat artışını erteleyeceğini açıkladı.

Akkuyu NGS, pandemide Türk firmalarına yeni kapılar açtı

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi, pandemi döneminde de gerekli tüm önlemler alınarak devam ederken, 400’ü aşkın Türk firmasına bu dönemde adeta can suyu oldu

Rotterdam Limanı otonom ulaşım planını erteliyor

Rotterdam Limanı, sayısız risk ve belirsizlik nedeniyle insansız konteyner taşımacılığı için ihale prosedürünü askıya almaya karar verdi.