Lojistik

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ LOJİSTİK KRİZİ HAVA KARGODA DA ETKİLİ OLMAYA BAŞLADI

Küresel ticarette yaşanan lojistik krizi, deniz taşımacılığının ardından hava kargoda da etkili olmaya başladı. Fiyatlar arttı, rezervasyonlarda süre uzadı

TİCARET BAKANLIĞI’NDAN İHRACAT TAŞIMALARINDA RO-RO HAMLESİ

Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü, uluslararası taşımalarda yeni Ro-Ro hatlarının açılması için harekete geçti.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE CROSS DOCKİNG FORMÜLÜ!

Sürekli geliştirdiği yeni uygulamalarla müşterilerine farklı alternatifler sunan lojistik sektörü, Cross Docking formülüyle firmaların depolama maliyetlerini minimuma indiriyor.

Çetin Nuhoğlu: "200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir"

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Bu sene hedef olan 200 milyar dolar ihracatı yapabilmek için lojistik sektörünün desteklenmesi gerekir" dedi.

Filyos Doğal Gaz İşletme Tesisi’nin temelleri bugün atılacak...

Türkiye’nin enerjisi için büyük önem taşıyan Filyos Doğal Gaz İşletme Tesisi’nin temelleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün atılacak.

İMEAK DTO Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Haziran ayı Meclis Toplantısı Salih Zeki Çakır başkanlığında yapıldı.

Türkiye'nin üçüncü büyük limanı olma özelliği taşıyan Filyos Limanı'nda sona gelindi!

Lojistik üs olan Filyos Limanı, Kanuni ve Fatih Sondaj Gemilerinin yanı sıra sismik arama ve tarama gemilerine de ev sahipliği yapıyor.

Marmara Denizi'nde deniz salyası: Asıl korkumuz buzdağının görünmeyen, denizin altındaki kısmı...

Marmara Denizi geçen yıl sonundan bu yana su yüzeyini ve derinlerini saran ve 'deniz salyası' olarak adlandırılan müsilajla boğuşuyor.

"Ağır ve dökme eşya taşımacılığında çok önemli olan demiryolu yatırımlarının hızla hayata geçirilmesi lazım”

Atılım Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu, 'Pandemi Sonrasına Hazırlık: Kamunun Gözüyle Lojistik' konferansında açıklamalarda bulundu.

200 bin tonluk krizin ardından Türkiye'ye güzel haber geldi!

Süveyş Kanalı'nda karaya oturan 200 bin tonluk Ever Given adlı dev yük gemisinin kanalı trafiğe kapatmasının dünya ticaretine büyük zarar vermişti.