Tersaneler

SEKTÖR, PANDEMİDE HIZ KESMEDİ

Koronavirüs salgınının en ağır yaşandığı aylarda bile üretimlerini sürdüren Türk tersaneleri süreçten karlı çıkmayı başardı.

Gemi, Yat ve Hizmetleri ihracatında Haziran ayında rekor artış

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB), haziran ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 214 oranında artış yakalayarak, 277.3 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdi

TPAO yetkilileri Ereğli Tersaneler Bölgesi'nde incelemelerde bulunacak

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) üst düzey yetkilileri tarafından, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan tersaneler bölgesinde incelemeler yapılacak.

İMEAK DTO Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Haziran ayı Meclis Toplantısı Salih Zeki Çakır başkanlığında yapıldı.

AB, eski gemileri offshore bayrakla söküme yolluyor!

Katı regülasyonlardan kaçınmak için gemilerini Panama ve Palau gibi ülke bayrakları altında işleten AB’li armatörlerin sayısında patlama yaşanıyor.

MED MARINE, Super Ice Class Tier 3 römorkörü Covurlui’yi A.F.D.J.’ye teslim etti

Med Marine; 30m ve 55 TBP MED-A3055-ICE-SUPER sınıfı ASD römorkörü Covurlui’yi, Romanya Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı bir kuruluş olan Administratia Fluviala a Dunarii de Jos RA Galati’ye teslim etti.

Tersaneler Bölgesi’nin eski canlılığına kavuşabilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Tersaneler Bölgesi’nin eski canlılığına kavuşabilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Fethiye’de tersanede çıkan yangında tekneler zarar gördü

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir tersanede çıkan yangında iki tekne zarar gördü.

Sedef Tersanesi, 18’inci projesini Nisan 2022'de teslim edecek

Gemi inşa sanayisinin önde gelen oyuncuları arasında yer alan Sedef Tersanesi, 18’inci yüzer enerji gemi projesini 2022’nin Nisan ayında teslim edecek.

Gemi inşa sektöründe daralma aşıldı

Yılın ilk iki ayında yüzde 70’in üzerinde daralan gemi ve yat ihracatı, marttan sonra nisanda da ihracatını en fazla artıran sektör oldu.