Tersaneler

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: "LHD ANADOLU'NUN HİZMETE GİRECEĞİ GÜN İÇİN HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR"

Milli Savunma Bakanlığı, çok maksatlı amfibi gemi LHD Anadolu'nun hizmete girmesi için hazırlıkların aralıksız devam ettiğini açıkladı.

CEMRE TERSANESİ, İKİ ADET SERVİS OPERASYON GEMİSİ İNŞA EDECEK

Norveç merkezli Rieber Shipping, 2025 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmek üzere Cemre Tersanesi ile iki adet servis operasyon gemisi için anlaşmaya vardı.

GEMİ VE YAT İHRACATINDAN YENİ REKOR!

Yılın ilk 9 ayında 999 milyon dolarlık ihracata imza atan gemi ve yat sektörü, geçen yılki 1,63 milyar dolarlık rekoru yenilemeye hazırlanıyor.

GEMİ VE YAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ŞİRKETLERE TASARIM DESTEĞİNE İLİŞKİN GENELGEDE DÜZENLEMEYE GİDİLDİ

Gemi ve Yat Sektöründe Faaliyet Gösteren Şirketlere Tasarım Desteğine İlişkin Genelgede süreç, Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden işleyecek.

COSCO, 4,9 MİLYAR DOLAR KARŞILIĞINDA FİLOSUNA 32 GEMİ KATACAK

Dünyanın en büyük dördünü taşıyıcısı konumunda yer alan Cosco Shipping, filosuna 32 gemi daha katmak için harekete geçti.

27 METRE UZUNLUĞUNDAKİ YAT, BURSA'DAN KARAYOLU İLE İSTANBUL'A TAŞINDI

Sirena Marine fabrikasında üretilen son model Sirena 88 modeli 27 metre uzunluğundaki yat, fabrikada gövde üretiminin tamamlanması ile birlikte İstanbul Tuzla tersanesine karayolu ile taşındı.

GEMİ, YAT VE HİZMETLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ, İHRACATINI YÜZDE 32.1 ORANINDA ARTTIRDI

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği’nin, ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32.1 oranında artış gösterdi.

HİNDİSTAN'IN İLK YERLİ UÇAK GEMİSİ DENİZE İNDİRİLDİ

Hindistan donanması tarafından tasarlanan ve ülkenin ilk yerli uçak gemisi olan "INS Vikrant" Başbakan Narendra Modi'nin katıldığı törenle denize indirildi.   

GİMBİRDER'DEN TERSANEDE HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAYINLANDI

Gemi İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleki Eğitim ve Dayanışma Derneği (GİMBİRDER) tarafından Sefine Tersanesi'nde bir işçinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili basın açıklaması yayınlandı.