Tersaneler

2023 YILINDA KÜRESEL DENİZ TİCARET FİLOSUNA 32 ADET DEV KONTEYNER GEMİSİ EKLENECEK

Pandemi döneminde, tedarik krizindeki kırılmalara paralel tarihi karlıklara imza atan denizcilik şirketleri, onlarca yeni gemi siparişi vermişti.

TSKB, SEFİNE TERSANESİ'NE 80 MİLYON DOLAR TUTARINDA KREDİ SAĞLADI

TSKB, Sefine Denizcilik Tersanecilik şirketine 80 milyon dolar tutarında BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odaklı yatırım kredisi sağladı

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN 2023 YILI PERFORMANS PROGRAMI'NDA DENİZCİLİK SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ PROJELER YER ALIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan 2023 Yılı Performans Programı Kamuoyunun bilgisine sunuldu.

GAZİMAĞUSA TERSANESİ, AMBARGOLARA RAĞMEN 4 PROJE TESLİM ETTİ

Shipyard Famagusta Genel Müdürü Gökalp Gündoğdu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ambargo uygulamalarına rağmen, bakım onarım faaliyetlerini büyüttüklerini ifade etti.

SEFİNE TERSANESİ, NORVEÇ İÇİN KABLO DÖŞEME GEMİSİ İNŞA EDECEK

Norveçli start-up Agalas, açık deniz rüzgar çiftliği projesi için Sefine Tersanesi’nden bir kablo döşeme gemisi sipariş etti.

UZMAR'IN ÜRETİM KAPASİTESİ YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR

Uzmar, yıllık inşa kapasitesini toplam uzunluğu 23-100 metre arasında 35 adet ve üzeri deniz aracına çıkarmayı hedefliyor.

TERSAN, 2023'TE İNŞA YETENEĞİNİ ARTIRACAK PROJELERE ODAKLANACAK

Tersan Tersanesi, 2023’te açık deniz platformları konusundaki inşa yeteneklerini artıracak projelere ağırlık verecek.

CEMRE TERSANESİ, DÜNYADA BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR

Başta Norveç olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine gemi ihraç eden Cemre Tersanesi, dünyada ilk olan projelerine yenilerini ekliyor.

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ'NDE '2023 YILINDA DENİZCİLİK PİYASALARI' BAŞLIKLI SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin 2023 yılında başlattığı seminer programı, Kaptan Murat Yılmazel’in “2023 Yılında Denizcilik Piyasaları” konulu söyleşisi ile başladı.

"TÜRK TERSANELERİ, KÜRESEL RESESYONDA POZİTİF AYRIŞACAK"

Ekonomideki daralma nedeniyle 2022'de küresel gemi siparişlerindeki düşüş, son 20 yılın en dip seviyesine geriledi. Talep düşüşünün bu yıl da devam etmesi bekleniyor.