Deniz Ticareti

'KADIN İÇİN TAŞIYORUZ PROJESİ' LİMAN KENTİ MERSİN'DE

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin, KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği “Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, Anadolu’daki kadın ihracatçılarla buluşturan dijital paneller serisinin Akdeniz ayağı, liman kenti

BALTIK BORSASI MODELİ İSTANBUL'A GELİYOR! İSTANBUL NAVLUN BORSASI KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLER SÜRÜYOR

Bu yıl navlunda tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşan kosterciler, Baltık Borsası modelini İstanbul'a taşımak için çalışma başlattı.

2021 YILI GEMİ ALIM SATIMINDA REKORLARLA GERİDE KALIYOR

2021 yılının sona ermesine üç aydan biraz uzun bir zaman kala ikinci el gemi alım satımında rekor kırıldı.

ESL SHİPPİNG, ENERJİ TASARRUFLU ELEKTRİKLİ HİBRİT KOSTER FİLOSU SİPARİŞİ VERDİ

Finlandiya merkezli denizcilik şirketi ESL Shipping'in yan kuruluşu olan AtoB@C Shipping AB, altı adet elektrikli hibrit koster filosu siparişi verdi.

PORT YARIMCA VE STELLANTİS GROUP’TAN ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ

OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş.’nin Nippon Yusen Kaisha (NYK) Grubu ile kurduğu ortaklık kapsamında hayata geçirilen PORT YARIMCA, ‘Stellantis Group Bitmiş Araç Lojistiği İhalesini’ kazandı.

KONTEYNER KRİZİ VE NAVLUN ARTIŞININ 2022'DE DE SÜRMESİ BEKLENİYOR

konteyner krizi, navlunu rekor seviyelere taşırken, global armatörlük devlerinden fiyat artışlarına yönelik birbiri ardına gelen açıklamalar sektörde tartışma yarattı.

AYHAN KIZILTAN: "EN BÜYÜK LİMANA SAHİBİZ AMA BİR LOJİSTİK MERKEZİMİZ YOK"

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, yarım kalan yatırımlar nedeniyle de kentin lojistik potansiyelinin yeterince değerlendirilemediğini kaydetti.

YUSUF ÖZTÜRK: “YENİ KONTEYNER VE RO-RO HATLARI GÜNDEME GELMELİ”

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Ticaret Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde düzenlenen İzmir İş Günleri’nde, deniz taşımacılığı ve lojistikte yeni stratejiler ele alındı.

HAKAN ÇENDİK, NAVLUN PİYASALARINDAKİ SON GELİŞMELERİ YORUMLADI

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Çendik, navlun piyasalarındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

İSTANBUL NAVLUN ENDEKSİ (ISTFIX) 2.232 PUANA GERİLEDİ

ISTFIX Bileşik Endeksi bu hafta hızlı artan yakıt fiyatlarıyla hafif bir aşağı yönlü düzeltme yaptı ve 2.347 puandan 2.232 puana geriledi.