Deniz Ticareti

VEHBİ KOÇ: "TÜRKİYE'NİN DENİZCİLİKTE HEDEFİ 100 MİLYAR DOLAR"

Piri Reis Denizcilik Vakfı Başkanı ve iş adamı Vehbi Koç, Türkiye'nin deniz ticareti hedefleriyle alakalı açıklamalarda bulundu.

ABD'DE OKYANUS TAŞIMACILIĞI REFORM YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

ABD Başkanı Joe Biden, Okyanus Taşımacılığı Reform Yasası’nı onayladı.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ YILIN İLK 5 AYINDA 4 MİLYAR 568 MİLYON DOLARLIK İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİ

İstanbul ihracatçıları 2022 yılı ilk 5 ayında 4 milyar 568 milyon dolarlık ihracat yaparak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre, ihracatını yüzde 30,5 oranında arttırdı.

GLOBAL PORTS HOLDİNG HİSSELERİ MSC’YE Mİ SATILIYOR? GLOBAL PORTS’TAN RESMİ AÇIKLAMA YAYINLANDI...

Global Ports Holding, son günlerde şirket hisselerinin MSC’ye satılacağı yönünde çıkan haberler ile ilgili bir açıklama yayınladı.

UKRAYNA, TAHIL YÜKLÜ GEMİLERİN ÜLKEDEN ÇIKIŞI İÇİN İKİ GÜZERGAH GELİŞTİRDİ

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Dmitriy Senik, Kiev'in tahıl yüklü gemilerin ülkeden çıkışı için Polonya ve Romanya'dan geçen iki güzergah geliştirdiğini açıkladı.

MAYIS AYINDA EN FAZLA KONTEYNER, AMBARLI LİMANI'NDA ELLEÇLENDİ

Mayıs ayında limanlarda elleçlenen konteyner miktarı geçen yılın aynı ayına göre değişmeyerek 1 milyon 71 bin TEU olarak gerçekleşti.

LİMANLARDA ELLEÇLENEN YÜK MİKTARI YÜZDE 9.5 ORANINDA ARTTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mayıs ayında limanlarda elleçlenen yük miktarının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,5 arttığı belirtildi.

UKRAYNA LİMANLARINDA MAHSUR KALAN GEMİLERİN HAKLARI NELER?

Avukat Serap Sargın, Ukrayna limanlarında mahsur kalan gemilerin sigorta açısından hangi haklara sahip olduğunu değerlendirdi.

UKRAYNA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: "UKRAYNA'NIN KARADENİZ LİMANLARINDAKİ RUS ABLUKASINI KALDIRMAK İÇİN MAKSİMUM ÇABA GÖSTERİYORUZ"

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Karadeniz’deki limanlardaki Rus ablukasını kaldırmak ve küresel gıda krizini önlemek için maksimum çaba gösterdiği ifade edildi.

UKRAYNA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ VASYL BODNAR: "TARIM ÜRÜNLERİNİN DENİZYOLU İLE İHRACATI KONUSUNDA TÜRKİYE İLE RUSYA ARASINDA HENÜZ ANLAŞMA SAĞLANAMADI"

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, tarım ürünlerinin deniz yolu ile ihracatı için güvenli koridor görüşmelerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.