Limanlar

TÜRKELİ LİMANI 10 YILLIĞINA KİRALANDI

Kiralama süresi sona eren Türkeli Liman işletmeciliğinin 10 yıllığına kiralama ihalesi yapıldı.

ABD'DE OKYANUS TAŞIMACILIĞI REFORM YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

ABD Başkanı Joe Biden, Okyanus Taşımacılığı Reform Yasası’nı onayladı.

GLOBAL PORTS HOLDİNG HİSSELERİ MSC’YE Mİ SATILIYOR? GLOBAL PORTS’TAN RESMİ AÇIKLAMA YAYINLANDI...

Global Ports Holding, son günlerde şirket hisselerinin MSC’ye satılacağı yönünde çıkan haberler ile ilgili bir açıklama yayınladı.

MAYIS AYINDA EN FAZLA KONTEYNER, AMBARLI LİMANI'NDA ELLEÇLENDİ

Mayıs ayında limanlarda elleçlenen konteyner miktarı geçen yılın aynı ayına göre değişmeyerek 1 milyon 71 bin TEU olarak gerçekleşti.

LİMANLARDA ELLEÇLENEN YÜK MİKTARI YÜZDE 9.5 ORANINDA ARTTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mayıs ayında limanlarda elleçlenen yük miktarının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,5 arttığı belirtildi.

UKRAYNA LİMANLARINDA MAHSUR KALAN GEMİLERİN HAKLARI NELER?

Avukat Serap Sargın, Ukrayna limanlarında mahsur kalan gemilerin sigorta açısından hangi haklara sahip olduğunu değerlendirdi.

UKRAYNA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ VASYL BODNAR: "TARIM ÜRÜNLERİNİN DENİZYOLU İLE İHRACATI KONUSUNDA TÜRKİYE İLE RUSYA ARASINDA HENÜZ ANLAŞMA SAĞLANAMADI"

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, tarım ürünlerinin deniz yolu ile ihracatı için güvenli koridor görüşmelerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞANGHAY LİMANI'NDAKİ TIKANIKLIK, AZALMA EĞİLİMİNE GİRDİ

Şangay, iki aylık karantinadan sonra hayata geri dönerken, VesselsValue verilerine göre, limandaki tıkanıklık neredeyse normale döndü.

GÜLTAK: "MERSİN'İ LOJİSTİK ÜSSÜNE VE GÜÇLÜ BİR LİMAN ŞEHRİNE ÇEVİRMENİN TEMELİNİ ATIYORUZ"

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ana konteynır aktarma limanı ile birlikte Mersin Limanı'nın daha da büyüyeceğini, ülke ve kent ekonomisine katkısının da 4 kat artacağını belirtti.

TÜRKİYE İLE RUSYA UKRAYNA TAHILININ LİMANLARDAN SEVKİYAT PLANI ÜZERİNDE ANLAŞTI

Rus basınında yer alan haberlerde Türkiye ile Rusya'nın, Ukrayna tahılının limanlardan sevkiyatına yönelik bir plan üzerinde anlaşmaya vardığı belirtildi.