"2. DENİZCİ MİLLET, DENİZCİ ÜLKE" FİKİR VE PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

"2. DENİZCİ MİLLET, DENİZCİ ÜLKE" FİKİR VE PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

"2. Denizci Millet, Denizci Ülke" fikir ve proje yarışması ödül töreni İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Toplantısı esnasında gerçekleşti.

Denizcilik sektörünün gelişimine katkı sağlamak, yenilikçi fikirlerin teşvik edilerek projelerini desteklemek, sektöre yönelik çalışmalar yapan proje sahipleri ile söz konusu projeleri değerlendirmek, isteyebilecek kurum ve kuruluşları bir araya getirmeyi hedefleyen "DENİZCİ MİLLET, DENİZCİ ÜLKE" fikir ve proje yarışmasının ikincisinin ödül töreni İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Toplantısı esnasında gerçekleşti.

Projeye 19 fikir ve proje başvurusu yapılmıştı.

Projeler, akademisyenler tarafından oluşan özel bir jüri ön eleme sürecinin ardından; 7 adet proje final jürisi huzuruna getirilmişti. 

Son elemelerin ardından; dereceye giren ilk 3 proje belli oldu.Volkan Varışlı, "Düşük Maliyetli, Sürdürülebilir, Çevreci ve Otonom Tekne" tasarımı ile birinci oldu. Birinci olan Varışlı'ya 60 bin TL ödül verildi. Volkan Varışlı'ya ödülünü İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran takdim etti.İkinci olan Yunus Emre Şenol, "Artan Deniz Trafiği Neticesinde Yaşanan Karaya Oturma ve Çatışma Risklerini En Aza İndirgeyen Risk/Analiz" modeli projesi ile 40 bin TL ödül kazandı. Şenol'a ödülünü İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Türkantos takdim etti.


Enes Karaoğlu, "Titreşim Üzerinden Enerji Kazanımı" projesi ile üçüncülüğe layık görüldü. Ailesinin sağlık sorunu nedeniyle törene katılamayan Karaoğlu'nun 25 bin TL'lik ödülünü takım arkadaşı Ömer Kara aldı. Kara'ya ödülü İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Düzgit takdim etti.

Yapılan ödül töreninin ardından; Meclis Toplantısı gündemine devam edildi.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER