BAŞİSKELE'DE 200 MİLYONLUK GEMİ YATIRIMI!

BAŞİSKELE'DE 200 MİLYONLUK GEMİ YATIRIMI!

Kocaeli’de iş yapan ya da yapacak olan firmalar bu belgeler sayesinde yüz milyonlarca liralık teşvik almaya hak kazandı.

adscode

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ülke genelindeki Ocak ayı yatırım ve teşvik belgelerini açıkladı. Listede Kocaeli’den onlarca firma yer aldı. 

Kocaeli’de faaliyet gösterip yatırım  teşvik belgesi almaya hak kazanan firmalardan biri de Uzmar Gemi İnşa Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi oldu. Başiskele’de faaliyet gösteren UZMAR Tersanesi, komple yeni  bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. 

UZMAR Tersanesi, yapacağı yatırım  ile birlikte 1 adet 32 metrelik Römorkör NB 154 ve 1 adet 32 metrelik Römorkör NB 155’in üretimini yapacak.

Firma, söz konusu römorkör projesi için 2 ayrı teşvik aldı. Üreteceği 2 römorkör için de teşvik alan UZMAR Tersanesi, üreteceği iki ayrı römorkör için de ayrı ayrı 72 milyon 934 bin lira net yatırım ve 1 milyon 458 bin dolar (27 milyon 710 bin lira) değerinde al makine ve teçhizat satın alacakç Böylelikle tersanenin iki römorkör için yapacağı yatırım 200 milyon lirayı bulacak.

HABERİN KAYNAĞI: enkocaeli.com