DELMAR'DAN DENİZCİLİK EĞİTİMİNE DESTEK...

DELMAR'DAN DENİZCİLİK EĞİTİMİNE DESTEK...

DELMAR, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'ne denizcilik eğitimine destek için filika ve hızlı can kurtarma platformunun açılış törenini gerçekleştirdi.

adscode

DELMAR ve İTÜ Rektörlüğü imzalanan protokol ile yapımına başlanan filika ve hızlı can kurtarma platformunun açılışı gerçekleştirildi.Açılışa İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Dekan Prof. Dr. Özcan Arslan ve sektörden birçok isim katılım sağladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nin Tuzla yerleşkesine kurulan filika ve hızlı can kurtarma platformunun inşaat aşamasından donatılmasına kadar tüm masrafları DELMAR tarafından karşılandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu açılış töreninde yaptığı konuşmada:

Delmar Safety ile yapılan “ISO PAS 23678 Training” Academy işbirliği anlaşması kapsamında İTÜ Denizcilik Fakültemize önemli bir tesis kazandırıldı. Üniversitemizin geleceği için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

Delmar Training Academy ismini taşıyacak platformda serbest düşmeli can filikaları dahil tüm can filikaları ve hızlı kurtarma botları dahil tüm kurtarma botları, denize indirme cihazları ve serbest bırakma teçhizatlarıyla ilgili eğitimler verilecek.DELMAR Training Academy’deki eğitimleri İTÜ ve DELMAR’ın uzmanları verecek.

İTÜ ve DELMAR’ın uzmanları tarafından verilecek eğitimlere fakülte öğrencilerinin yanı sıra denizciler de katılabilecek.

Haberin Kaynağı: TÜRK DENİZ MEDYA