DTO İZMİR ŞUBESİ, AFET LOJİSTİĞİ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLEYECEK

DTO İZMİR ŞUBESİ, AFET LOJİSTİĞİ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLEYECEK

Öztürk, Deprem Haftası’nı da içine alan 6 Mart tarihinde Afet Lojistiği ile ilgili toplantı düzenleyeceklerini duyurdu.

adscode

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Şubat ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Argun Gündüç başkanlığında gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulan toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk konuşma yaptı.

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 kenti vuran deprem felaketinin ardından depremlerle ilgili yardımların sürdürülmesi gerektiğini vurguladı. Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından TOBB çatısı altındaki odalarla birlikte 43 milyon TL civarında yardım toplandığını belirten Öztürk, “Ana mesele şu; bundan sonraki yardımlar düzen içerisinde ve kalıcı olmalı. Bundan sonra neye ihtiyaç olacaksa DTO içinde olacak” dedi.

İzmir depreminin ardından bir araya gelen odaların düzenlediği kampanya ile 80 depremzede ailenin kalıcı konut sahibi olduğunu hatırlatan Öztürk, benzeri çalışma ve dayanışmanın 11 kenti vuran deprem felaketi sonrası da ortaya konacağından emin olduğunu dile getirdi.

Öztürk, ayrıca Deprem Haftası’nı da içine alan 6 Mart tarihinde Afet Lojistiği ile ilgili toplantı düzenleyeceklerini duyurdu ve üyelerden etkin bir katılım temennisinde bulundu. Öte yandan DTO Meclis üyeleri, DTO İzmir Şube çatısı altında arama kurtarma, ilk yardım eğitimleri ile afetlere karşı bilinçlendirme çalışmaları yapmak üzere Afet Çalışma Grubu oluşturma önerisi oybirliği ile kabul edildi.

Haberin Kaynağı: Ekonomim