DÜNYANIN EN BÜYÜK LNG TERMİNALİ HONG KONG SULARINDA TESTE BAŞLADI

DÜNYANIN EN BÜYÜK LNG TERMİNALİ HONG KONG SULARINDA TESTE BAŞLADI

Hong Kong sularında inşa edilen dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali dün deneme hizmetine girdi.

adscode

Hong Kong sularında inşa edilen dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali deneme hizmetine girdi. Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi (CNOOC) tarafından yapılan duyuruda, dünyanın en büyük LNG terminalinin deneme amaçlı hizmete girdiği, terminalde ilk kez geminin malzemeleri boşaltması ve boru hattının hizmete açılmasının gerçekleştirildiği bildirildi.

Duyuruya göre, doğal gaz projesinin resmen hizmete girmesinden sonra, Hong Kong’un temiz enerjiye dayalı elektrik üretim oranının önemli ölçüde artması bekleniyor ve bu Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nde enerji yapısının optimize edilmesi için büyük önem taşıyor.

Hong Kong’da inşa edilmekte olan doğal gaz projesi, Hong Kong Özel İdari Bölgesi için en büyük deniz üzerinde enerji altyapı tesisi projesi olarak, bir LNG terminali, çift yataklı bir iskele ve iki deniz altı boru hattından oluşuyor. Sıvılaştırılmış doğal gazın iskeleye gönderildikten sonra, deniz altı boru hatlarıyla Hong Kong’daki iki büyük ölçekli santrale aktarılması planlanıyor.

Haberin Kaynağı: Çin Uluslararası Radyosu